Liga grecka - 24. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - Panaitolikos GFS 3-1 (2-0)

W pojedynku 24. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 16 lutego, drużyna Panathinaikosu Ateny wygrała z Panaitolikos GFS 3-1 (2-0). Mecz na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach obejrzało 3 516 widzów.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-16 14:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 3516 | Arbiter: G. Kominis
A. Dauda 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Panaitolikos GFS plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to drużyna Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Dimitrios Kolovetsios został zastąpiony przez João Nunesa.

Nieoczekiwanie to ”Koniczynki” otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Georgios Vagiannidis.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Koniczynek”, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Ghayas Zahid. Sytuację bramkową stworzył Georgios Vagiannidis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panathinaikosu Ateny w 49. minucie spotkania, gdy Federico Macheda strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Trener Panaitolikos GFS wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Frederica Duartego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Anthony Mounier. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. Między 59. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Panathinaikosu Ateny: Georgios Vagiannidis, Dimitrios Kourmpelis, na ich miejsce weszli: Yassin Ayoub, Dominik Nagy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juana Álvareza, Farleya Rosy zajęli: Mimito Biai, Dimitrios Fytopoulos. Między 65. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że zespół Panaitolikos GFS nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Abiola Dauda. Przy zdobyciu bramki pomagał Kevin.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Kevin Martín García Martínez
6′ Dimitrios Kolovetsios
Alexandros Malis73′
Achilleas Poungouras
Rasmus Stellan Sjöstedt
 23′ 61′ Georgios Vagiannidis
Juan Ignacio Álvarez Morinigo59′
Konstantinos Apostolakis
Gomes Dalcio80′
Tasos Chatzigiovanis
Anthony Mounier58′
65′ Christos Donis
Aymen Tahar
79′ Dimitrios Kourmpelis
Angelos Tsigaras
 39′ Ghayas Zahid
Farley Vieira Rosa72′
 49′ (k.) Federico Macheda
Abiola Adedeji Dauda  90′
Vasilis Xenopoulos
Nikos Giannakopoulos
6′ João Aniceto Grandela Nunes
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte58′
61′ Yassin Ayoub
Alexandros Kavvadias
79′ Dominik Nagy

Jedenastka ”Koniczynek” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Panathinaikosu Ateny, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.