Liga grecka - 24. kolejka Super League 1: OFI FC - Atromitos Ateny 1-0 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 17 lutego, zespół OFI FC wygrał z Atromitosem 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie obejrzało 4 013 widzów.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-17 18:30 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Widzów: 4013 | Arbiter: P. Zachariadis
OFI FC
Atromitos Ateny
1
0
João Figueiredo 82'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener OFI FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paschalisa Staikos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nikos Vafeas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na drugą połowę jedenastka Atromitosu wyszła w zmienionym składzie, za Alexandrosa Katranisa wszedł Spyridon Natsos.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Miguelowi Melladowi z OFI FC. W 63. minucie Adil Nabi został zmieniony przez Ricarda Vaza. Po chwili trener Atromitosu postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Georgiosa Manousos wszedł Madson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Atromitosu nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Kyriakosowi Kivrakidisowi w 73. i Dimitriosowi Goutasowi w 81. minucie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył João Figueiredo dla zespołu OFI FC. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Kosmas Tsilianidis.

W 83. minucie Javier Umbides został zmieniony przez Apostolosa Vellios, co miało wzmocnić jedenastkę Atromitosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Semeda na Anestisa Nastosa. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Kyriakos Kivrakidis73′
46′ Nikos Vafeas
Stefanos Stroungis
João Victor de Albuquerque Bruno
Thanasis Androutsos
49′ Miguel Alberto Mellado
Azer Buszuladżić90′
Kosmas Tsilianidis
Javier Horacio Umbides83′
 82′ João Vitor Brandão Figueiredo
Georgios Manousos71′
90′ Lisandro Semedo
Petros Giakoumakis
63′ Adil Nabi
Clarck N'Sikulu
Óscar Alexander Whalley Guardado
Christos Mandas
Athanasios Dinas
Madson Henrique Nascimento Santos71′
90′ Anestis Nastos
Spiros Risvanis
46′ Paschalis Staikos
Nill De Pauw
63′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Spyridon Natsos46′ 85′
Dimitris Manos
Bryan Rabello
Juan Ángel Neira
Apostolos Vellios83′ 89′

Drużyna OFI FC była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom OFI FC, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.