Liga grecka - 24. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - AEK Ateny 0-1 (0-1)

W spotkaniu 24. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 16 lutego, jedenastka Arisu Saloniki przegrała z AEK Ateny 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach obejrzało 11 324 widzów.

24. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-16 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 11324 | Arbiter: D. Karantonis
Aris Saloniki FC
AEK Ateny
0
1
C. Albanis 5'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą piąta i trzecia drużyna Super League' 1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż 23 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w piątej minucie spotkania, gdy Christos Albanis zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Efstratiosowi Svarnasowi w 29. i Ognjenowi Vranjeszowi w 31. minucie. W 38. minucie za Browna Ideyego wszedł Fiorin Durmishaj. W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Damiana Szymańskiego z AEK Ateny, a w 40. minucie Ioannisa Fetfatzidisa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AEK Ateny.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce AEK Ateny doszło do zmiany. Marios Oikonomou wszedł za Daniele Verdego. Chwilę później trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Daniel Mancini, a murawę opuścił Daniel Larsson.

W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Mariosowi Oikonomou z drużyny gości. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Arisu Saloniki doszło do zmiany. Nicolas Diguiny wszedł za Mihálego Korhuta. W drugiej połowie nie padły bramki.

Michalis Bakakis
85′ Mihály Korhut
Niklas Hult
Lindsay Rose
Efstratios Svarnas29′
Francisco Velez
Ognjen Vranjesz31′
40′ Ioannis Fetfatzidis
Christos Albanis  5′ 70′
38′ Brown Ideye Aide
Viktor Klonaridis53′
79′ Daniel Larsson
Marios Oikonomou78′ 82′
85′ Nicolas Diguiny
Petros Mandalos70′
79′ Daniel Mancini
Anel Šabanadžović
Nicolás Martínez
Sergio Ezequiel Araújo53′
38′ Fiorin Durmishaj
Giorgos Giakoumakis

Przewaga zespołu Arisu Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Arisu Saloniki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.