Liga grecka - 23. kolejka Super League 1: PAS Lamia 1964 - AE Larissa 0-0

W meczu 23. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 8 lutego, zespół PAS Lamia zremisował z AE Larissa 0-0. Mecz na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias obejrzało 1 122 widzów.

23. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-08 19:00 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Widzów: 1122 | Arbiter: I. Papadopoulos
PAS Lamia 1964
AE Larissa
0
0

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 12. i 10. zespół Super League' 1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna PAS Lamia wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie kartką został ukarany Mateo Mužek, zawodnik AE Larissa. W 62. minucie Vinícius został zastąpiony przez Gabriela Torjego.

W 66. minucie w zespole PAS Lamia doszło do zmiany. Lazar Romanić wszedł za Miguela Bianconiego. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Danny'emu Bejaranowi z PAS Lamia. Po chwili trener PAS Lamia postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tyronne'a wszedł Baye Niasse, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce PAS Lamia utrzymać remis.

A trener AE Larissa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marka Nuniča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adnan Šećerović. W 81. minucie w jedenastce PAS Lamia doszło do zmiany. Andreas Vasilogiannis wszedł za Leonarda Villalbę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Alego Ghazala, piłkarza gości.

Nikola Žižić10′
72′ Danny Brayhan Bejarano Yañez
Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal82′
Elini Dimoutsos
Amr Medhat Warda
81′ Leonardo Enrique Villalba
Ergys Kace
Anastasios Karamanos
Athanasios Papazoglou
28′ 66′ Miguel Antonio Bianconi Kohl
Vinícius Santos Silva62′
79′ Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Adnan Šećerović81′
Damir Kahriman
Gergely Nagy
Mark Asigba
Theocharis Iliadis
79′ Baye Ibrahima Niasse
Nikos Karanikas
Adam Tzanetopoulos
Svetozar Marković
81′ Andreas Vasilogiannis
Panagiotis Ballas
Kostas Bouloulis
Gabriel Andrei Torje62′
66′ Lazar Romanić
Marko Nunič81′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom AE Larissa pokazał cztery.

Drużyna PAS Lamia w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.