Liga grecka - 22. kolejka Super League 1: Volos New Football Club - PAS Lamia 1964 1-0 (0-0)

W meczu 22. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Volosu New Football Club zwyciężyła z PAS Lamia 1-0 (0-0). Mecz na Panthessaliko Stadio obejrzało 1 658 widzów.

22. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-01 16:15 | Stadion: Panthessaliko Stadio | Widzów: 1658 | Arbiter: E. Gortsilas
Volos New Football Club
PAS Lamia 1964
1
0
V. Mantzis 49'

Drużyna Volosu New Football Club przed meczem zajmowała 12. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół PAS Lamia wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PAS Lamia: Wandersonowi w 29. i Markowi Asigbie w 43. minucie.

Tuż po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Vassilis Mantzis dla drużyny Volosu New Football Club. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zanotował Juan Muñiz.

W 64. minucie Ioannis Skondras został zmieniony przez Andreasa Vasilogiannisa. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Evangelos Oikonomou z zespołu gospodarzy. W 74. minucie w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Tyronne wszedł za Lazara Romanicia.

Na murawie, jak to często zdarzało się Volosowi New Football Club w tym sezonie, pojawił się Eleutherios Lyratzis, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Evangelosa Oikonomou. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Vassilis Mantzis został zmieniony przez Joaquína Torresa, a za Fernanda Joao wszedł na boisko Erik Jendriszek, co miało wzmocnić jedenastkę Volosu New Football Club. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Asigbę na Leonarda Villalbę. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Joao
90′ Thanasis Garavelis
Damir Kahriman
90′ Sergio Chica Villares
Wanderson Scardovelli29′
65′ 75′ Evangelos Oikonomou
Anastasios Karamanos
 49′ 75′ Vassilis Mantzis
Miguel Antonio Bianconi Kohl
84′ Fernando Rubén Joao
Lazar Romanić74′
Nikolaos Melissas
Konstantinos Theodoropoulos
Apostolos Diamantis
Adam Tzanetopoulos
75′ 84′ Eleutherios Lyratzis
Manolis Saliakas
Marios Tsaousis
Andreas Vasilogiannis64′
Konstantinos Balogiannis
Leonardo Enrique Villalba80′
75′ Joaquín Torres
Kostas Bouloulis
84′ Erik Jendriszek
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PAS Lamia przyznał dwie.