Liga grecka - 22. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - PAOK Saloniki 2-0 (0-0)

W pojedynku 22. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 2 lutego, drużyna Panathinaikosu Ateny zwyciężyła z PAOK Saloniki 2-0 (0-0). Mecz na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach obejrzało 19 133 widzów.

22. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-02 18:30 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 19133 | Arbiter: Ä. Ağayev
Panathinaikos Ateny
PAOK Saloniki
2
0
F. Macheda 49'
T. Chatzigiovanis 56'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza jedenastka Super League 1.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) w 49. minucie spotkania, gdy Federico Macheda zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Panathinaikosu Ateny, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Tasos Chatzigiovanis. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Bart Schenkeveld.

W 58. minucie kartkę dostał Dimitris Limnios z PAOK Saloniki. W 60. minucie Anderson Esiti został zmieniony przez Diego Biseswara. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Achilleas Poungouras, zawodnik Panathinaikosu Ateny.

Po chwili trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Dimitris Pelkas, a murawę opuścił Vieirinha. W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w jedenastce PAOK Saloniki za Karola Świderskiego wszedł Chuba Akpom, a w zespole Panathinaikosu Ateny Dimitrios Kourmpelis zmienił Anuara Tuhamiego. Chwilę później trener ”Koniczynek” postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tasosa Chatzigiovanisa wszedł João Nunes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi ”Koniczynek” utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie w drużynie Panathinaikosu Ateny doszło do zmiany. Ioannis Bouzoukis wszedł za Ghayasa Zahida. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Dimitris Giannoulis
61′ Achilleas Poungouras
Sverrir Ingi Ingason
Bart Schenkeveld
Fernando Lopes dos Santos Varela
 56′ 76′ Tasos Chatzigiovanis
Maurício José da Silveira Júnior
Christos Donis
Anderson Esiti60′
71′ Dimitrios Kourmpelis
Josip Mišić
84′ Ghayas Zahid
Adelino Andre Vieirinha71′
 49′ (k.) Federico Macheda
Karol Świderski71′
Dominik Nagy
Dimitris Limnios58′
Vasilis Xenopoulos
Alexandros Paschalakis
76′ João Aniceto Grandela Nunes
Rodrigo Alves Soares
Ilias Chatzitheodoridis
Enea Mihaj
84′ Ioannis Bouzoukis
Diego Biseswar60′
71′ Anuar Mohamed Tuhami
Dimitris Pelkas71′
Anargyros Kampetsis
Douglas Augusto Soares Gomes
Juan José Perea Mendoza
Chuba Akpom71′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.