Liga grecka - 22. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Xanthi FC 3-1 (2-0)

1 lutego na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu odbył się pojedynek 22. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Olympiakosu Pireus i Xanthi FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 3-1. Na stadionie zasiadło 24 521 widzów.

22. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-01 18:30 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 24521 | Arbiter: D. Karantonis
M. Castro 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się El Soudani. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Youssef El-Arabi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Konstantinos Thymianis z jedenastki gości. Była to 40. minuta starcia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olympiakosu Pireus , strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 2-0 podwyższył Youssef El-Arabi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Mathieu Valbueny.

W 52. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Xanthi FC Vasilis Fasidis. W 57. minucie Aleksandar Kovaczević został zmieniony przez Thibaulta Moulina.

Chwilę później trener Olympiakosu Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Maximiliano Lovera, a murawę opuścił Giorgos Masouras. Po chwili trener Xanthi FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Eduarda. Na boisko wszedł Sturgeon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Rúben Semedo z Olympiakosu Pireus. W 71. minucie wynik ustalił z karnego Matías Castro.

W 72. minucie Mathieu Valbuena został zmieniony przez Konstantinosa Fortounisa, a za Youssefa El-Arabiego wszedł na boisko Koka, co miało wzmocnić jedenastkę Olympiakosu Pireus. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana Barrientos na Petara Dżuriczkovicia. Między 73. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Jorge Casado Rodríguez
69′ Rúben Afonso Borges Semedo
Aristotelis Karasalidis
Omar Elabdellaoui
Christos Lisgaras
Konstantinos Tsimikas
Luis Leandro Sosa Otermin
 5′ El Arabi Soudani
Konstantinos Thymianis40′
60′ Giorgos Masouras
Eduardo Antonio Machado Teixeira67′
Andreas Bouchalakis
Jean Barrientos77′ 81′
73′ Guilherme dos Santos Torres
Aleksandar Kovaczević57′
72′ Mathieu Valbuena
Matías Gastón Castro  71′ (k.) 80′
 43′ 83′ Youssef El-Arabi
William Douglas de Amorim
72′ Konstantinos Fortounis
Petar Dżuriczković81′
60′ Maximiliano Alberto Lovera
Thibault Moulin57′
83′ Ahmed Hassan Mahgoub
Fabio Miguel Sturgeon67′

Zespół Olympiakosu Pireus zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.