Liga grecka - 22. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - AEK Ateny 0-1 (0-0)

2 lutego na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się mecz 22. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitosu i AEK Ateny. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEK Ateny 1-0. Pojedynek obejrzało 1 369 widzów.

22. kolejka Grecja - Super League 1
2020-02-02 16:15 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 1369 | Arbiter: A. Sidiropoulos
Atromitos Ateny
AEK Ateny
0
1
N. Krstičić 64'

Zespół AEK Ateny bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż 16 razy, zremisował 10, a przegrał tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom AEK Ateny i dwie drużynie przeciwnej.

Kibice AEK Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniele Verdego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sergio Araújo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Hélder Lopes, piłkarz gości.

Jedynego gola meczu strzelił Nenad Krstičić dla zespołu AEK Ateny. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Damian Szymański.

W 69. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Damianowi Szymańskiemu z drużyny gości. W następstwie utraty gola trener Atromitosu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Thanasisa Androutsos i na pole gry wprowadził napastnika Apostolosa Vellios, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Azera Buszuladżicia wszedł Javier Umbides.

W 75. minucie Georgios Ntaviotis został zmieniony przez Nilla De Pauwa, co miało wzmocnić zespół Atromitosu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Damiana Szymańskiego na Anela Šabanadžovicia w 85. minucie oraz Marka Livaję na Christosa Albanisa w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Na 11 minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał żółtą kartkę Mariosowi Oikonomou z AEK Ateny. W szóstej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Nenad Krstičić, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Michalis Bakakis
45′ Alexandros Katranis
Dmytro Czigrinskij7′
27′ Kyriakos Kivrakidis
Marios Oikonomou79′
Stefanos Stroungis
Hélder Filipe Oliveira Lopes59′
71′ Thanasis Androutsos
Efstratios Svarnas
71′ Azer Buszuladżić
André Luís Gomes Simões45′
Charis Charisis
Nenad Krstičić  64′ 31′ 90′
75′ Georgios Ntaviotis
David Martins Simão
75′ Nill De Pauw
Anel Šabanadžović85′
71′ Javier Horacio Umbides
Christos Albanis90′
71′ Apostolos Vellios
Daniele Verde53′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał osiem żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Atromitosu przyznał dwie żółte.