Liga grecka - 21. kolejka Super League 1: Xanthi FC - OFI FC 2-2 (0-1)

W meczu 21. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 26 stycznia, jedenastka Xanthi FC zremisowała z OFI FC 2-2 (0-1). Mecz na Xanthi FC Arena w Pigadii obejrzało 1 248 widzów.

21. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-26 14:00 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 1248 | Arbiter: I. Papadopoulos
Xanthi FC
OFI FC
2
2
J. Faucher 84',90'
João Figueiredo 38',87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 spotkań zespół Xanthi FC wygrał 22 razy i zanotował 16 porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 25. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Xanthi FC i jedną drużynie przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze OFI FC otworzyli wynik. W 38. minucie João Figueiredo dał prowadzenie swojemu zespołowi z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OFI FC.

Na drugą połowę drużyna Xanthi FC wyszła w zmienionym składzie, za Luisa Sosę wszedł Aristotelis Karasalidis. Trener Xanthi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Sadek Chebel, a murawę opuścił Mehdi Terki. Sadek Chebel spełnił oczekiwania trenera strzelając dwie bramki. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Między 50. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie Petar Dżuriczković został zastąpiony przez Williama. Chwilę później trener OFI FC postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ricarda Vaza wszedł Christopher Braun, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matíasa Castro z Xanthi FC, a w 75. minucie Dimitriosa Sotiriou z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Xanthi FC w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Sadek Chebel. W zdobyciu bramki pomógł Casado.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole OFI FC doszło do zmiany. Anestis Nastos wszedł za Giorgosa Koutroumbisa.

Prawie natychmiast João Figueiredo wywołał eksplozję radości wśród kibiców OFI FC, strzelając kolejnego gola w 87. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Juan Neira.

W 90. minucie kartkę otrzymał Nikolaos Marinakis z OFI FC.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Xanthi FC przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Sadek Chebel ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Asystę przy bramce zaliczył Matías Castro.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

OFI FC
27′ Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
Dimitrios Sotiriou75′
64′ Dimosthenis Baxevanidis
Konstantinos Giannoulis
25′ Jorge Casado Rodríguez
Giorgos Koutroumbis50′ 86′
Christos Lisgaras
Nikolaos Marinakis90′
46′ Luis Leandro Sosa Otermin
Nikos Korovesis31′
Jean Barrientos
Miguel Alberto Mellado
65′ Petar Dżuriczković
Paschalis Staikos
Aleksandar Kovaczević
Ricardo Álvares Guedes Vaz67′
33′ Eduardo Antonio Machado Teixeira
João Vitor Brandão Figueiredo  38′ (k.), 87′
46′ Mehdi Terki
Kosmas Tsilianidis
74′ Matías Gastón Castro
Juan Ángel Neira64′
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Óscar Alexander Whalley Guardado
46′ Aristotelis Karasalidis
Christopher Braun67′
Konstantinos Thymianis
Anestis Nastos86′
65′ William Douglas de Amorim
Giorgos Sournakis
Fabio Miguel Sturgeon
Adil Nabi
46′  84′, 90′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Vangelis Nikokyrakis
Vasilis Fasidis
Felipe Souza Ferreyra

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Xanthi FC, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po pięć żółtych kartek.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół OFI FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.