Liga grecka - 21. kolejka Super League 1: Panionios FC - Atromitos Ateny 1-0 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 26 stycznia, jedenastka Panionios FC wygrała z Atromitosem 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Néas Smírnis w Atenach obejrzało 990 widzów.

21. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-26 14:00 | Stadion: Stadio Néas Smírnis | Widzów: 990 | Arbiter: G. Tzovaras
Panionios FC
Atromitos Ateny
1
0
D. Stavropoulos 76'

Zespół Panionios FC przed meczem zajmował 13. pozycję w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Atromitosu wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół Panionios FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Atromitosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Apostolosa Vellios z Atromitosu, a w 29. minucie Dominguesa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Atromitosu wyszła w zmienionym składzie, za Talochę wszedł Alexandros Katranis. W 51. minucie kartkę otrzymał Charis Charisis z Atromitosu.

W 58. minucie w zespole Atromitosu doszło do zmiany. Thanasis Androutsos wszedł za Javiera Umbidesa. Kibice Atromitosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Petrosa Giakoumakisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Clarck N'Sikulu.

Jedynego gola meczu strzelił Dimitris Stavropoulos dla zespołu Panionios FC. Bramka padła w tej samej minucie. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bachanę Arabulego z Panionios FC, a w 82. minucie Georgiosa Manousos z drużyny przeciwnej.

W 88. minucie Odysseas Lymperakis został zmieniony przez Giorgosa Saramantasa. W tej samej minucie trener Panionios FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Vasiliosa Rentzasa wszedł Thanasis Papageorgiou, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Panionios FC utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Panagiotisowi Korbos i Giannisowi Kiakos.

Sześć minut później w drużynie Panionios FC doszło do zmiany. Konstantinos Doumtsios wszedł za Dimitriosa Emmanouilidisa.

Balázs Megyeri
29′ Luiz Gustavo Domingues
João Carlos Araújo Fonseca Silva46′
88′ Odysseas Lymperakis
Rodrigo Galo Brito
 76′ Dimitris Stavropoulos
Tal Kahila
90′ Panagiotis Korbos
Stefanos Stroungis
Ioannis Oikonomidis
Azer Buszuladżić
Giannis Papanikolaou
Charis Charisis51′
88′ Vasilios Rentzas
Javier Horacio Umbides58′
79′ Bachana Arabuli
Clarck N'Sikulu73′
90′ Giannis Kiakos
Georgios Manousos82′
90′ Dimitrios Emmanouilidis
Apostolos Vellios23′
Jérémy Malherbe
Christos Mandas
Stefanos Evangelou
Alexandros Katranis46′
88′ Thanasis Papageorgiou
Madson Henrique Nascimento Santos
88′ Giorgos Saramantas
Thanasis Androutsos58′
90′ Konstantinos Doumtsios
José Raúl Baena Urdiales
Nemanja Milojević
Georgios Ntaviotis
Christos Retsos
Petros Giakoumakis73′

Jedenastka Panionios FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników Atromitosu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.