Liga grecka - 21. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS - Aris Saloniki 2-0 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Panaitolikos GFS wygrała z Arisem Saloniki 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 2 283 widzów.

21. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-26 16:15 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 2283 | Arbiter: A. Diamantopoulos
Panaitolikos GFS Agrinio
Aris Saloniki FC
2
0
Farley Rosa 58',73'

Jedenastka Panaitolikos GFS przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicolasa Diguinego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bruno Gama.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Georgios Delizisis z Arisu Saloniki. Była to 43. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia ukarał kartką Igora Jovanovicia, zawodnika Panaitolikos GFS.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panaitolikos GFS w 58. minucie spotkania, gdy Farley Rosa zdobył pierwszą bramkę. W 62. minucie w drużynie Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Anthony Mounier wszedł za Manolisa Tzanakakisa.

W 64. minucie Abou Ba zastąpił Martína Tonsa.

W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Farley Rosa z Panaitolikos GFS. Asystę zaliczył Anthony Mounier.

Po chwili trener Panaitolikos GFS postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Juana Álvareza wszedł Alexandros Malis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Panaitolikos GFS utrzymać prowadzenie. W 83. minucie Mihály Korhut został zmieniony przez Nicolása Martíneza, co miało wzmocnić zespół Arisu Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georgiosa Liavasa na Johana Martiala. W doliczonej piątej minucie spotkania kartkę dostał Martín Tonso z jedenastki gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Georgios Delizisis43′
47′ Igor Jovanović
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
88′ Georgios Liavas
Mihály Korhut83′
Rasmus Stellan Sjöstedt
Francisco Velez
62′ Manolis Tzanakakis
Abou Ba64′
82′ Juan Ignacio Álvarez Morinigo
Ioannis Fetfatzidis
Gomes Dalcio
Lucas Pacheco Affini
Aymen Tahar
Bruno Alexandre Vilela Gama42′
 58′, 73′ Farley Vieira Rosa
Daniel Larsson
Abiola Adedeji Dauda
Fiorin Durmishaj
Nikos Giannakopoulos
Fabian Ehmann
82′ Alexandros Malis
Daniel Sundgren
88′ Johan Martial
Petros Bakoutsis
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Nicolas Diguiny42′
62′ Anthony Mounier
Daniel Mancini
Atair Mimito Rocha Biai
Nicolás Martínez83′
Admir Bajrovic
Martín Tonso64′ 90′

Zawodnicy Panaitolikos GFS obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.