Liga grecka - 20. kolejka Super League 1: PAS Lamia 1964 - PAOK Saloniki 0-1 (0-1)

23 stycznia na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias odbył się pojedynek 20. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i PAOK Saloniki. Starcie zakończyło się zwycięstwem PAOK Saloniki 1-0. Na stadionie zasiadło 2 072 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

20. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-23 18:00 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Widzów: 2072 | Arbiter: A. Zesos
PAS Lamia 1964
PAOK Saloniki
0
1
Léo Matos 33'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół PAS Lamia plącze się na dole tabeli zajmując 10. pozycję, za to jedenastka PAOK Saloniki zajmując drugie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół PAOK Saloniki wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom PAOK Saloniki i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Léo Matos dla jedenastki PAOK Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Vieirinha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PAOK Saloniki.

Trener PAOK Saloniki postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Chubę Akpoma. Na boisko wszedł Karol Świderski, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Dimitris Giannoulis został zmieniony przez José Crespa.

W tej samej minucie w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Miguel Bianconi wszedł za Anastasiosa Karamanos. Chwilę później trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Andreas Vasilogiannis, a murawę opuścił Mark Asigba. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w jedenastce PAOK Saloniki za Vieirinhy wszedł Douglas, a w zespole PAS Lamia Ioannis Skondras zmienił Ismaila Sassiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Leonardo de Matos Cruz  33′ 90′
86′ Ioannis Skondras
Dimitris Giannoulis70′
79′ Daniel Adejo
Sverrir Ingi Ingason
73′ Mark Asigba
Fernando Lopes dos Santos Varela
Vasilios Pliatsikas
Maurício José da Silveira Júnior23′
32′ Wanderson Scardovelli
Anderson Esiti
Danny Brayhan Bejarano Yañez
Josip Mišić
Elini Dimoutsos
Adelino Andre Vieirinha86′
70′ Anastasios Karamanos
José Ángel Crespo Rincón70′
86′ 88′ Ismail Sassi
Diego Biseswar
73′ Andreas Vasilogiannis
Dimitris Pelkas
70′ Miguel Antonio Bianconi Kohl
Douglas Augusto Soares Gomes86′ 90′
Kostas Bouloulis
Lazaros Lamprou
Anestis Vlachomitros
Karol Świderski63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.