Liga grecka - 20. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - Xanthi FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 20. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 23 stycznia, zespół Arisu Saloniki wygrał z Xanthi FC 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach obejrzało 5 945 widzów.

20. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-23 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 5945 | Arbiter: F. Fotiadis
Aris Saloniki FC
Xanthi FC
1
0
Bruno Gama 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów jedenastka Arisu Saloniki wygrała 21 razy i zanotowała 16 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Arisu Saloniki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Xanthi FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Xanthi FC: Sadkowi Chebelowi w 25. i Aleksandarowi Kovaczeviciowi w 38. minucie.

W 49. minucie sędzia przyznał kartkę Franciscowi Velezowi z Arisu Saloniki. W 54. minucie Daniel Mancini zastąpił Nicolasa Diguinego.

W 56. minucie kartkę dostał Dimosthenis Baxevanidis, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arisu Saloniki w 58. minucie spotkania, gdy Bruno Gama strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kibice Xanthi FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eduarda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sadek Chebel. Między 60. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Arisu Saloniki i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Nicolás Martínez, a murawę opuścił Daniel Larsson.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Arisu Saloniki doszło do zmiany. Abou Ba wszedł za Javiera Matillę.

Dimosthenis Baxevanidis56′
71′ Mihály Korhut
Jorge Casado Rodríguez
60′ Lindsay Rose
Christos Lisgaras
49′ Francisco Velez
Luis Leandro Sosa Otermin
54′ Daniel Mancini
Petar Dżuriczković75′
Ioannis Fetfatzidis
Aleksandar Kovaczević38′ 81′
90′ Magro Javier Matilla
Mehdi Terki
Lucas Pacheco Affini
Sadek Jordan Chebel Faucher25′ 59′
 58′ (k.) Bruno Alexandre Vilela Gama
Matías Gastón Castro
85′ Daniel Larsson
Vasilis Fasidis63′
Fabian Ehmann
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
Stylianos Malezas
90′ Abou Ba
Konstantinos Thymianis
Petros Bakoutsis
Khassa Camara
54′ Nicolas Diguiny
William Douglas de Amorim81′
85′ Nicolás Martínez
Eduardo Antonio Machado Teixeira59′
Martín Tonso
Fabio Miguel Sturgeon63′

Jedenastka Arisu Saloniki zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Arisu Saloniki, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.