Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: Volos New Football Club - Aris Saloniki 0-1 (0-1)

W starciu 2. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 20 września, zespół Volosu New Football Club przegrał z Arisem Saloniki 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Panthessaliko Stadio.

Bruno Gama 16'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamesa Jeggo z Arisu Saloniki, a w 14. minucie Tasosa Tsokanisa z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Bruno Gama dla drużyny Arisu Saloniki. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Jeanowi Barrientos w 21. i Daanowi Rienstrze w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arisu Saloniki.

Drugą połowę drużyna Volosu New Football Club rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana Barrientos wszedł Julián Bartolo. W 63. minucie za Cristiana Lópeza wszedł Daniel Mancini.

W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Lucasowi Sasie, piłkarzowi gości. Trener Volosu New Football Club postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Daana Rienstrę i na pole gry wprowadził napastnika Erika Jendriszka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 85. minucie Juan Perea został zmieniony przez Guarrotxenę, co miało wzmocnić jedenastkę Volosu New Football Club. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emanuela Sakica na Petrosa Bagalianisa oraz Brunona Gamę na Kostasa Hatzipirpiridisa. W drugiej połowie nie padły gole.

Lindsay Rose90′
90′ Salvador Sánchez
Emanuel Sakic87′
14′ Tasos Tsokanis
Bruno Alexandre Vilela Gama  16′ (k.) 87′
21′ 46′ Jean Barrientos
Facundo Daniel Bertoglio76′
Nicolás Martínez
Ioannis Fetfatzidis64′
40′ 79′ Daan Rienstra
James Alexander Jeggo2′
Anastasios Douvikas
Lucas Pacheco Affini71′
85′ Juan José Perea Mendoza
Panagiotis Sengergis
46′ Julián Bartolo
Ali Adem
Anastasios Kritikos
Kostas Hatzipirpiridis87′
85′ Iker Guarrotxena
Magro Javier Matilla76′
79′ 85′ Erik Jendriszek
Daniel Mancini63′
Giannis Kiakos
Dimitris Manos64′

Wyjątkowa nieporadność napastników Volosu New Football Club była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Volosu New Football Club, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół Volosu New Football Club w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.