Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Panionios FC 2-1 (1-0)

W meczu 2. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 września, zespół PAOK Saloniki wygrał z Panionios FC 2-1 (1-0). Mecz na Stadio Toumbas w Salonikach obejrzało 15 793 widzów. Jednego z goli strzelił Karol Świderski.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2019-09-01 18:00 | Stadion: Stadio Toumbas | Widzów: 15793 | Arbiter: A. Papapetrou
S. Tsiloulis 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań drużyna PAOK Saloniki wygrała 36 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze PAOK Saloniki otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Chuba Akpom. Przy zdobyciu bramki asystował Josip Mišić.

W 38. minucie Fernando Varela został zastąpiony przez Sverrira Ingasona. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Panionios FC: Oumarowi Camarze w 39. i Dimitrisowi Stavropoulos w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PAOK Saloniki.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia ukarał kartką Stefanosa Evangelou, zawodnika gości. W 56. minucie w jedenastce Panionios FC doszło do zmiany. Sotiris Tsiloulis wszedł za Pedro Arcego.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-1 w 57. minucie strzelił Sotiris Tsiloulis. Asystę zanotował Bachana Arabuli.

W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Andersonowi Esitiemu, zawodnikowi PAOK Saloniki.

Niedługo później Karol Świderski wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Diego Biseswara.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Giorgos Saramantas85′
38′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Dimitris Stavropoulos40′
70′ Anderson Esiti
Pedro Arce Latapí56′
Josip Mišić
Vasilios Rentzas86′
 14′ Chuba Akpom
Oumar Camara39′
 74′ Karol Świderski
Panagiotis Korbos
74′ Dimitris Limnios
Novica Maksimović
59′ Leonardo Rodrigues Lima
Bachana Arabuli
Živko Żyvković
Jérémy Malherbe
Rodrigo Alves Soares
Odysseas Lymperakis86′
38′ Sverrir Ingi Ingason
Antonio Miço
59′ Diego Biseswar
Frixos Grivas
74′ Dimitris Pelkas
Nemanja Milojević85′
Miroslav Stoch
Ioannis Oikonomidis
Antonios Gaitanidis
Sotiris Tsiloulis56′  57′

Drużyna PAOK Saloniki była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Panionios FC wręczył trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.