Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Atromitos Ateny 1-1 (0-0)

18 września na Stadio Toumbas w Salonikach odbył się pojedynek 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Atromitosu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

E. Mihaj 77' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka PAOK Saloniki wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Drużyna Atromitosu od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Andreasowi Gianniotisowi w 28. i Charisowi Charisisowi w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Atromitosu wyszedł w zmienionym składzie, za Georgiosa Manousos wszedł Kotsopoulos Konstantinos.

Wysiłki podejmowane przez drużynę PAOK Saloniki w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Andrija Żivković. Asystę zaliczył Dimitris Giannoulis.

W 72. minucie w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Dimitris Pelkas wszedł za Christosa Tzolisa. W tej samej minucie za Karola Świderskiego wszedł Georgios Koutsias. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy Atromitosu: Javier Umbides, Clarck N'Sikulu, a na ich miejsce weszli Charis Charisis, Petros Giakoumakis.

W 77. minucie do własnej bramki trafił zawodnik PAOK Saloniki Enea Mihaj. Między 81. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy PAOK Saloniki: Fernando Varela, Anderson Esiti, Diego Biseswar, na ich miejsce weszli: José Crespo, Nika Ninua, Georgios Vrakas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josipa Tomaševicia, Bryana Rabelli zajęli: Spyridon Natsos, Juan Muñiz.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atromitos: Patrickowi Salomonowi w 88. minucie i Juanowi Muñizowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rodrigo Galo Brito
81′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Dimitrios Goutas
Ioannis Michailidis
Kyriakos Kivrakidis
77′ (samob.) Enea Mihaj
Stefanos Stroungis
86′ Diego Biseswar
Josip Tomašević84′
81′ Anderson Esiti
Charis Charisis39′ 73′
Stefan Schwab
Patrick Salomon88′
 57′ Andrija Żivković
Georgios Manousos46′
72′ Karol Świderski
Bryan Rabello88′
72′ Christos Tzolis
Petros Giakoumakis73′
Alexandros Paschalakis
Christos Mandas
81′ José Ángel Crespo Rincón
Georgios Ntaviotis
81′ Nika Ninua
Ioannis Oikonomidis
72′ Dimitris Pelkas
Javier Horacio Umbides73′
72′ Georgios Koutsias
Kotsopoulos Konstantinos46′
86′ Georgios Vrakas
Clarck N'Sikulu73′

Przewaga jedenastki PAOK Saloniki w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy PAOK Saloniki żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.