Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Aris Saloniki FC 3-1 (3-0)

W pojedynku 2. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 14 czerwca, drużyna Olympiakosu Pireus wygrała z Arisem Saloniki 3-1 (3-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu.

B. Ideye 64'

Już w pierwszych minutach zespół Olympiakosu Pireus próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakosu Pireus w 27. minucie spotkania, gdy Mohamed Camara strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował Mathieu Valbuena.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Olympiakosu Pireus, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie Mohamed Camara ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy golu zaliczył Youssef El-Arabi.

Niedługo później Giorgos Masouras wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Pireus, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu Georgios Delizisis został zmieniony przez Hugona Sousę.

Drugą połowę drużyna Arisu Saloniki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ioannisa Fetfatzidisa wszedł Daniel Mancini. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Franciscowi Velezowi z jedenastki gości.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Brown Ideye. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 72. minucie kartkę dostał Pape Cissé, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Arisu Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Martín Tonso, a murawę opuścił Bruno Gama. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w zespole Arisu Saloniki doszło do zmiany. Abou Ba wszedł za Daniela Larssona.

A kibice Olympiakosu Pireus nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maximiliana Loverę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Giorgos Masouras. W 84. minucie karnego dla Olympiakos Pireus nie wykorzystał Konstantinos Fortounis. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Georgios Delizisis45′
72′ Pape Abou Cissé
Mihály Korhut
Omar Elabdellaoui
Lindsay Rose
Konstantinos Tsimikas
Francisco Velez54′
52′ Andreas Bouchalakis
Ioannis Fetfatzidis46′
 27′, 28′ Mohamed Mady Camara
Magro Javier Matilla
Guilherme dos Santos Torres
Lucas Pacheco Affini
 38′ 77′ Giorgos Masouras
Bruno Alexandre Vilela Gama76′
52′ Mathieu Valbuena
Brown Ideye Aide  64′
53′ Youssef El-Arabi
Abou Ba77′
52′ Ribeiro Dias Cafu
Petros Bakoutsis
52′ 84′ (k.) Konstantinos Fortounis
Lerin Duarte
Lazar Ranđelović
Daniel Mancini46′
77′ Maximiliano Alberto Lovera
Nicolás Martínez
53′ Ahmed Hassan Mahgoub
Martín Tonso76′

Drużyna Olympiakosu Pireus była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.