Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: OFI FC - AEK Ateny 0-2 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 14 czerwca, jedenastka OFI FC przegrała z AEK Ateny 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2020-06-14 18:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Arbiter: G. Tzovaras
OFI FC
AEK Ateny
0
2
M. Livaja 42'
D. Verde 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Zespół AEK Ateny wygrał aż 22 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 42. minucie spotkania, gdy Marko Livaja zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Hélder Lopes.

Od 44. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AEK Ateny i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AEK Ateny.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Nenadowi Krstičiciowi w 53. i Damianowi Szymańskiemu w 60. minucie. W tej samej minucie trener AEK Ateny postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniele Verde, a murawę opuścił Christos Albanis. Daniele Verde spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petrosa Mandalos z AEK Ateny, a w 65. minucie Juana Neirę z drużyny przeciwnej.

Drużyna OFI FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie celnym strzałem popisał się Daniele Verde. Przy strzeleniu gola asystował Marko Livaja.

W 67. minucie Vajebah Sakor został zastąpiony przez Paschalisa Staikos. W 68. minucie w drużynie OFI FC doszło do zmiany. Ricardo Vaz wszedł za Dimitrisa Manosa. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giorgosa Koutroumbisa z OFI FC, a w 80. minucie Efstratiosa Svarnasa z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Nélson Oliveira został zmieniony przez Sergia Araúja, co miało wzmocnić zespół AEK Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lisandra Semeda na Vangelisa Nikokyrakisa. Kibice OFI FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anestisa Nastosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giorgos Koutroumbis. W 86. minucie Marko Livaja został zmieniony przez Efstratiosa Svarnasa, a za Petrosa Mandalos wszedł na boisko Anel Šabanadžović, co miało wzmocnić drużynę AEK Ateny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikosa Korovesisa na Panagiotisa Deligiannidisa.

W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Sergiowi Araújowi z jedenastki gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Michalis Bakakis
73′ 80′ Giorgos Koutroumbis
Dmytro Czigrinskij
44′ Nikolaos Marinakis
Hélder Filipe Oliveira Lopes
87′ Nikos Korovesis
Ognjen Vranjesz
Miguel Alberto Mellado
Nenad Krstičić53′
67′ Vajebah Sakor
Petros Mandalos63′ 86′
João Vitor Brandão Figueiredo
Damian Szymański60′
68′ Dimitris Manos
Nelson Oliveira45′ 75′
65′ Juan Ángel Neira
Christos Albanis60′
79′ Lisandro Semedo
Marios Oikonomou
87′ Panagiotis Deligiannidis
Efstratios Svarnas86′ 80′
80′ Anestis Nastos
André Luís Gomes Simões
Giorgos Sournakis
Theodosis Macheras
67′ Paschalis Staikos
Anel Šabanadžović86′
68′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Sergio Ezequiel Araújo75′ 90′
79′ Vangelis Nikokyrakis
Daniele Verde60′  65′

Drużyna AEK Ateny zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy siedem.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół AEK Ateny w drugiej połowie wymienił czterech graczy.