Liga grecka - 2. kolejka Super League 1: Asteras Trypolis FC - Panionios FC 0-0

15 czerwca na Stadio Theodoros Kolokotronis w Tripoli odbyło się starcie 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Asterasu Trypolis i Panionios FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2020-06-15 18:30 | Stadion: Stadio Theodoros Kolokotronis | Arbiter: G. Kominis
Asteras Trypolis FC
Panionios FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Asterasu Trypolis wygrała aż 17 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko 10.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Patricio Matricardi z Asterasu Trypolis. Była to 19. minuta pojedynku.

Trener Panionios FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Konstantinosa Doumtsios. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dimitrios Emmanouilidis. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Asterasu Trypolis wyszedł w zmienionym składzie, za Jerónima Barralesa wszedł Anastasios Douvikas. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miloša Deleticia z Asterasu Trypolis, a w 51. minucie Panagiotisa Korbos z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Ioannis Oikonomidis został zastąpiony przez Nemanję Milojevicia. W 60. minucie w drużynie Asterasu Trypolis doszło do zmiany. Panagiotis Tzimas wszedł za Miloša Deleticia. Chwilę później trener Asterasu Trypolis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Adrián Riera, a murawę opuścił Marc Fernández.

Między 77. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Asterasu Trypolis i jedną drużynie przeciwnej. Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Asterasu Trypolis: Luis Fernández, Juan Munafo, na ich miejsce weszli: Xesc Regis, Borja Fernandez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Odysseasa Lymperakisa, Sotirisa Tsiloulisa zajęli: Frixos Grivas, Novica Maksimović.

Odysseas Lymperakis77′ 79′
19′ Patricio Martín Matricardi
Luiz Gustavo Domingues
81′ Triantafyllos Pasalidis
Giorgos Saramantas
Christos Tasoulis
Dimitris Stavropoulos
61′ Marc Fernández Gràcia
Sotiris Tsiloulis79′
86′ Juan Manuel Munafo
Panagiotis Korbos51′
José Luis Valiente Giménez
Ioannis Oikonomidis57′
46′ Jerónimo Barrales
Giannis Papanikolaou
48′ 60′ Miloš Deletić
Vasilios Rentzas
81′ Luis Fernández Teijeiro
Thanasis Papageorgiou
86′ Borja Fernandez Fernandez
Konstantinos Doumtsios35′
61′ Adrián Riera Torrecillas
Frixos Grivas79′
60′ 87′ Panagiotis Tzimas
Novica Maksimović79′
46′ Anastasios Douvikas
Nemanja Milojević57′
81′ Francesc Regis Crespí
Christos Retsos

Przewaga zespołu Asterasu Trypolis w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Panionios FC. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Panionios FC pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Panionios FC wymieniła czterech zawodników.