Liga grecka - 19. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS - PAS Lamia 1-1 (0-1)

W spotkaniu 19. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół Panaitolikos GFS zremisował z PAS Lamia 1-1 (0-1). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 2 218 widzów.

19. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-18 19:00 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 2218 | Arbiter: T. Tzilos
Panaitolikos GFS Agrinio
PAS Lamia 1964
1
1
A. Dauda 90'
D. Bejarano 43'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 14. i 10. zespół Super League 1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Panaitolikos GFS wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danny'ego Bejarana z PAS Lamia, a w 34. minucie Manolisa Tzanakakisa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAS Lamia w 43. minucie spotkania, gdy Danny Bejarano strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Lazar Romanić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PAS Lamia.

W 56. minucie Manolis Tzanakakis został zastąpiony przez Aymena Tahara. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Kevin z zespołu gospodarzy. Była to 59. minuta meczu.

Chwilę później trener Panaitolikos GFS postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Frederico Duarte, a murawę opuścił Dálcio. A kibice PAS Lamia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreasa Vasilogiannisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Manolis Saliakas. W 73. minucie Admir Bajrovic został zmieniony przez Abiolę Daudę, co miało wzmocnić zespół Panaitolikos GFS. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Romanicia na Loukasa Vyntrę w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku oraz Eliniego Dimoutsos na Ismaila Sassiego w tej samej minucie. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Abiola Dauda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Konstantinos Theodoropoulos
59′ Kevin Martín García Martínez
Daniel Adejo
Igor Jovanović
Mark Asigba
Rasmus Stellan Sjöstedt
Vasilios Pliatsikas
34′ 56′ Manolis Tzanakakis
Wanderson Scardovelli
Juan Ignacio Álvarez Morinigo
Ioannis Skondras
60′ Gomes Dalcio
Anastasios Karamanos
73′ Admir Bajrovic
Loukas Vyntra90′
60′ Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte
Ismail Sassi90′
Atair Mimito Rocha Biai
Andreas Vasilogiannis70′
56′ Aymen Tahar
Kostas Bouloulis
73′  90′ (k.) Abiola Adedeji Dauda
Anestis Vlachomitros

Przewaga drużyny Panaitolikos GFS w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PAS Lamia pokazał jedną.