Liga grecka - 17. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - Panathinaikos Ateny 1-0 (0-0)

W pojedynku 17. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 5 stycznia, drużyna Olympiakosu Pireus wygrała z Panathinaikosem Ateny 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu.

Y. El-Arabi 74'

Jedenastka Olympiakosu Pireus bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 18. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Olympiakosu Pireus wyszła w zmienionym składzie, za Giorgosa Masourasa wszedł Yassine Benzia. W 60. minucie Daniel Podence został zmieniony przez Lazarosa Christodoulopoulos.

W 64. minucie kartką został ukarany Achilleas Poungouras, piłkarz gości. Trener Panathinaikosu Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Uffe Manicha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ghayas Zahid.

Jedyną bramkę meczu dla Olympiakosu Pireus zdobył Youssef El-Arabi w 74. minucie. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Mathieu Valbuena.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lazarosa Christodoulopoulos z Olympiakosu Pireus, a w piątej minucie doliczonego czasu spotkania Dimitriosa Kourmpelisa z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Olympiakosu Pireus postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Mathieu Valbuenę wszedł Leonardo Koutris, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Olympiakosu Pireus utrzymać prowadzenie.

Mattias Johansson
45′ Omar Elabdellaoui
Tasos Chatzigiovanis18′ 78′
60′ Daniel Castelo Podence
Christos Donis83′
46′ Giorgos Masouras
Dimitrios Kourmpelis90′
90′ Mathieu Valbuena
Ghayas Zahid71′
 74′ Youssef El-Arabi
Federico Macheda
Bobby Allain
Vasilis Xenopoulos
90′ Leonardo Koutris
João Aniceto Grandela Nunes
Avraam Papadopoulos
Ilias Chatzitheodoridis
60′ 78′ Lazaros Christodoulopoulos
Dimitrios Kolovetsios
46′ Yassine Benzia
Uffe Manich Bech71′
Miguel Ángel Guerrero Martín
Anargyros Kampetsis83′
Maximiliano Alberto Lovera
Juan José Perea Mendoza78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki ”Koniczynkom”, a w drugiej dostały tyle samo. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.