Liga grecka - 17. kolejka Super League 1: OFI FC - Volos New Football Club 1-2 (0-1)

4 stycznia na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie odbyło się starcie 17. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami OFI FC i Volosu New Football Club. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Volosu New Football Club 2-1. Na stadionie zasiadło 3 818 widzów.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-04 16:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Widzów: 3818 | Arbiter: G. Tzovaras
F. Joao 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Volosu New Football Club przebywa na dole tabeli zajmując 11. pozycję, za to jedenastka OFI FC zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Volosu New Football Club.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Vajebah Sakor został zmieniony przez Ricarda Vaza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Volosu New Football Club w 35. minucie spotkania, gdy Eleutherios Lyratzis zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Antonis Ntentakis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Volosu New Football Club.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, jedenastka OFI FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Juan Neira. W 77. minucie w zespole OFI FC doszło do zmiany. Dimitris Manos wszedł za Ricarda Vaza.

Zawodnicy Volosu New Football Club odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Fernando Joao. Przy strzeleniu gola asystował Joaquín Torres.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Sergiowi Chice w 82. i Joaquínowi Torresowi w 85. minucie. Chwilę później trener Volosu New Football Club postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joaquína Torresa wszedł Marios Tsaousis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Volosu New Football Club utrzymać prowadzenie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: João Figueiredowi i Thanasisowi Garavelisowi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Evangelos Oikonomou
7′ Vajebah Sakor
Tasos Tsokanis
90′ João Vitor Brandão Figueiredo
Joaquín Torres85′ 87′
 58′ Juan Ángel Neira
Marios Tsaousis87′
7′ 77′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Konstantinos Balogiannis63′
77′ Dimitris Manos
Fernando Rubén Joao74′  79′
Felipe Souza Ferreyra
Vassilis Mantzis

Przewaga drużyny OFI FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Volosu New Football Club przyznał trzy.

Zespół gospodarzy dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Volosu New Football Club w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.