Liga grecka - 17. kolejka Super League 1: AEK Ateny - Panaitolikos GFS Agrinio 3-1 (1-1)

W meczu 17. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 5 stycznia, jedenastka AEK Ateny wygrała z Panaitolikos GFS 3-1 (1-1). Mecz na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach obejrzało 12 124 widzów.

17. kolejka Grecja - Super League 1
2020-01-05 14:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 12124 | Arbiter: G. Tassis
J. Díaz 42'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Panaitolikos GFS plącze się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół AEK Ateny zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka AEK Ateny wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Zespół Panaitolikos GFS od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 29. minucie sędzia ukarał kartką Aymena Tahara, piłkarza Panaitolikos GFS.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AEK Ateny w 29. minucie spotkania, gdy Marko Livaja strzelił z karnego pierwszego gola. W 37. minucie Georgios Liavas został zmieniony przez Mimita Biaiego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AEK Ateny: Anelowi Šabanadžoviciowi w 40. i Milošowi Deleticiowi w 41. minucie.

Piłkarze Panaitolikos GFS nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 42. minucie Jorge Díaz wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna AEK Ateny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Anela Šabanadžovicia, Miloša Deleticia weszli André Simões, Daniele Verde.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-1 strzelił po raz drugi w 56. minucie Marko Livaja. Asystę zaliczył Daniele Verde.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS: Christopherowi Knettowi w 57. i Kevinowi w 66. minucie. Chwilę później trener Panaitolikos GFS postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Frederico Duarte, a murawę opuścił Manolis Tzanakakis. Między 68. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AEK Ateny i jedną drużynie przeciwnej.

W 75. minucie w zespole Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Dimitrios Fytopoulos wszedł za Admira Bajrovica.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Ateny w 83. minucie spotkania, gdy Daniele Verde zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie AEK Ateny doszło do zmiany. Petros Mandalos wszedł za Christosa Albanisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Igor Jovanović
71′ Marios Oikonomou
Georgios Liavas37′
Ognjen Vranjesz
Pierre Emmanuel Sagna
68′ Nenad Krstičić
Rasmus Stellan Sjöstedt
40′ 46′ Anel Šabanadžović
Manolis Tzanakakis67′
Giorgos Giakoumakis
Jorge Luis Díaz Gutiérrez  42′
84′ Christos Albanis
Aymen Tahar29′
41′ 46′ Miloš Deletić
Angelos Tsigaras
 29′ (k.), 56′ Marko Livaja
Gomes Dalcio
46′ André Luís Gomes Simões
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte67′ 70′
84′ Petros Mandalos
Dimitrios Fytopoulos75′
46′  83′ (k.) Daniele Verde
Atair Mimito Rocha Biai37′

Zespół AEK Ateny zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Panaitolikos GFS otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.