Liga grecka - 16. kolejka Super League 1: AE Larissa - Panionios FC 2-0 (2-0)

22 grudnia na AEL Arena odbyło się spotkanie 16. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AE Larissa i Panionios FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem AE Larissa 2-0. Mecz obejrzało 2 250 widzów.

Amr Warda 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Panionios FC wygrał 11 razy i zanotował siedem porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AE Larissa w 17. minucie spotkania, gdy Fatjon Andoni strzelił z karnego pierwszego gola.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ioannis Oikonomidis osłabiając tym samym zespół Panionios FC.

Trzeba było trochę poczekać, aby Amr Warda wywołał eksplozję radości wśród kibiców AE Larissa, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. Asystę zaliczył Nikos Karanikas.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amra Wardę z AE Larissa, a w 42. minucie Dimitrisa Stavropoulos z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

W 46. minucie żółtą kartką został ukarany Jonathan Bustos, piłkarz AE Larissa. W 55. minucie w drużynie Panionios FC doszło do zmiany. Giannis Papanikolaou wszedł za Frixosa Grivasa.

W 56. minucie Sotiris Tsiloulis został zastąpiony przez Giorgosa Saramantasa. W 66. minucie żółtą kartkę dostał Fatjon Andoni z AE Larissa. Chwilę później trener Panionios FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Dimitrios Emmanouilidis, a murawę opuścił Odysseas Lymperakis.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AE Larissa: Nikoli Stanković w 69. i Vangelisowi Morasowi w 87. minucie.

Matic Kotnik
69′ Nikola Stanković
Odysseas Lymperakis67′
Nikos Karanikas
Luiz Gustavo Domingues
Alexios Michail
Giannis Masouras
87′ Vangelis Moras
Thanasis Papageorgiou
 17′ (k.) 66′ 70′ Fatjon Andoni
Dimitris Stavropoulos42′
46′ 75′ Jonathan Ezequiel Bustos
Frixos Grivas55′
Ergys Kace
Panagiotis Korbos
 38′ 39′ Amr Medhat Warda
Ioannis Oikonomidis28′
Abiola Adedeji Dauda
Sotiris Tsiloulis56′
84′ Radomir Milosavljević
Giorgos Saramantas56′
84′ Panagiotis Ballas
Konstantinos Doumtsios
75′ Miloš Filipović
Nemanja Milojević
Marko Nunič
Giannis Papanikolaou55′
70′ Adnan Šećerović
Dimitrios Emmanouilidis67′

Zespół AE Larissa był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom AE Larissa przyznał pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.