Liga grecka - 15. kolejka Super League 1: Panionios FC - PAOK Saloniki 0-2 (0-0)

W pojedynku 15. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 19 grudnia, drużyna Panionios FC przegrała z PAOK Saloniki 0-2 (0-0). Mecz na Stadio Néas Smírnis w Atenach obejrzało 1 474 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

15. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-19 18:30 | Stadion: Stadio Néas Smírnis | Widzów: 1474 | Arbiter: S. Koubarakis
Panionios FC
PAOK Saloniki
0
2
S. Ingason 48'
C. Akpom 62'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Panionios FC znajduje się na dole tabeli zajmując 13. pozycję, za to zespół PAOK Saloniki zajmując drugie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Drużyna PAOK Saloniki wygrała aż 37 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Drużyna Panionios FC od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka PAOK Saloniki wyszła w zmienionym składzie, za Omara El Kaddouriego wszedł Vieirinha.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Sverrir Ingason. Asystę zanotował Chuba Akpom.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Giorgosowi Saramantasowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PAOK Saloniki w 62. minucie spotkania, gdy Chuba Akpom zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał José Crespo.

W 67. minucie kartkę dostał Dimitris Giannoulis, zawodnik gości. Trener Panionios FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dimitriosa Emmanouilidisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Giannis Papanikolaou. W 72. minucie Diego Biseswar został zmieniony przez Maurícia.

Między 79. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie Dimitris Limnios został zmieniony przez Dimitrisa Pelkasa, co miało wzmocnić zespół PAOK Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sotirisa Tsiloulisa na Konstantinosa Doumtsios. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

José Ángel Crespo Rincón
79′ Luiz Gustavo Domingues
Leonardo de Matos Cruz
Thanasis Papageorgiou
Dimitris Giannoulis67′
56′ Giorgos Saramantas
Sverrir Ingi Ingason  48′
Dimitris Stavropoulos
Omar El Kaddouri46′
82′ Sotiris Tsiloulis
Diego Biseswar72′
79′ Panagiotis Korbos
Josip Mišić
Ioannis Oikonomidis
Douglas Augusto Soares Gomes
68′ Giannis Papanikolaou
Fernando Lopes dos Santos Varela
82′ Konstantinos Doumtsios
Maurício José da Silveira Júnior72′
Nemanja Milojević
Anderson Esiti
Vasilios Rentzas
Dimitris Pelkas81′
68′ Dimitrios Emmanouilidis
Adelino Andre Vieirinha46′
Giannis Kiakos
Karol Świderski

Drużyna PAOK Saloniki była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Panionios FC, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Zespół Panionios FC w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.