Liga grecka - 14. kolejka Super League 1: Xanthi FC - AEK Ateny 0-1 (0-0)

W starciu 14. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół Xanthi FC przegrał z AEK Ateny 0-1 (0-0). Mecz na Xanthi FC Arena w Pigadii obejrzało 2 821 widzów.

14. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-14 19:00 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 2821 | Arbiter: P. Zachariadis
Xanthi FC
AEK Ateny
0
1
K. Galanopoulos 84'

Zespół AEK Ateny bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki zespół AEK Ateny wygrał 29 razy i zanotował sześć porażek oraz 17 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Petarowi Dżuriczkoviciowi z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta starcia.

Między 51. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 74. minucie Petar Dżuriczković zastąpił Williama.

W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vasilis Fasidis z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 72. minucie. Trener AEK Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Efstratiosa Svarnasa i na pole gry wprowadził napastnika Daniele Verdego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Xanthi FC doszło do zmiany. Mehdi Terki wszedł za Jeana Barrientos.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie Konstantinos Galanopoulos dał prowadzenie swojej drużynie.

W 87. minucie Christos Lisgaras został zmieniony przez Eduarda, co miało wzmocnić zespół Xanthi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Livaję na André Simõesa oraz Nélsona Oliveirę na Giorgosa Giakoumakisa. W 89. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Sturgeonowi z Xanthi FC.

Vasilis Cornelius Barkas
87′ Christos Lisgaras
Marios Oikonomou
43′ 74′ Petar Dżuriczković
Efstratios Svarnas63′ 80′
89′ Fabio Miguel Sturgeon
Konstantinos Galanopoulos  84′
51′ 81′ Jean Barrientos
Nenad Krstičić
58′ Khassa Camara
Petros Mandalos
Aleksandar Kovaczević
Nelson Oliveira90′
72′ 77′ Vasilis Fasidis
Marko Livaja88′
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Panagiotis Tsintotas
74′ William Douglas de Amorim
Paulo Sérgio Mota
Pablo de Lucas Torres
André Luís Gomes Simões88′
87′ Eduardo Antonio Machado Teixeira
Anel Šabanadžović
81′ Mehdi Terki
Christos Albanis
Sadek Jordan Chebel Faucher
Giorgos Giakoumakis90′
Vincenzo Renato Rennella
Daniele Verde80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom Xanthi FC, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.