Liga grecka - 14. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS Agrinio - PAOK Saloniki 0-3 (0-1)

W starciu 14. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 15 grudnia, jedenastka Panaitolikos GFS przegrała z PAOK Saloniki 0-3 (0-1). Mecz na Stadio Panetolikou w Agrinio obejrzało 2 127 widzów.

14. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-15 18:30 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 2127 | Arbiter: P. Tsagarakis
C. Akpom 69'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Panaitolikos GFS plącze się na dole tabeli zajmując 14. miejsce, za to zespół PAOK Saloniki zajmując drugą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka PAOK Saloniki wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w siódmej minucie spotkania, gdy Dimitris Pelkas zdobył pierwszą bramkę.

W 14. minucie kartkę dostał Rasmus Sjöstedt, zawodnik Panaitolikos GFS. W 25. minucie Adrián Lucero został zastąpiony przez Georgiosa Liavasa. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dimitrisa Pelkasa z PAOK Saloniki, a w 41. minucie Dimitriosa Fytopoulos z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PAOK Saloniki.

Trener PAOK Saloniki postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Karola Świderskiego. Na boisko wszedł Chuba Akpom, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie w drużynie PAOK Saloniki doszło do zmiany. Omar El Kaddouri wszedł za Dimitrisa Pelkasa.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Angelosowi Tsigarasowi z zespołu gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna PAOK Saloniki, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Dimitris Limnios. Bramka padła po podaniu Chuby Akpoma.

Prawie natychmiast Chuba Akpom wywołał eksplozję radości wśród kibiców PAOK Saloniki, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Josip Mišić.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Léo Matosowi z PAOK Saloniki. W 79. minucie w zespole PAOK Saloniki doszło do zmiany. Fernando Varela wszedł za Léo Matosa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Dimitris Giannoulis
14′ 59′ Rasmus Stellan Sjöstedt
Sverrir Ingi Ingason
41′ 46′ Dimitrios Fytopoulos
Dimitris Pelkas  7′ 27′ 62′
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
Maurício José da Silveira Júnior
25′ Adrián Oscar Lucero
Alexandros Paschalakis
25′ Georgios Liavas
Anderson Esiti
59′ 64′ Angelos Tsigaras
Douglas Augusto Soares Gomes
46′ Admir Bajrovic
Chuba Akpom62′  69′

Piłkarze Panaitolikos GFS obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.