Liga grecka - 14. kolejka Super League 1: OFI FC - Aris Saloniki FC 3-1 (1-1)

14 grudnia na Stadio Thódoros Vardinoyánnis w Heraklionie odbyło się spotkanie 14. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami OFI FC i Arisu Saloniki. Starcie zakończyło się zwycięstwem OFI FC 3-1. Pojedynek obejrzało 3 511 widzów.

14. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-14 16:15 | Stadion: Stadio Thódoros Vardinoyánnis | Widzów: 3511 | Arbiter: G. Kominis
B. Ideye 12'

Jedenastka OFI FC bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Arisu Saloniki wygrał aż 21 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arisu Saloniki w 12. minucie spotkania, gdy Brown Ideye zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Francisco Velez.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, drużyna OFI FC doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ricardo Vaz. Sytuację bramkową stworzył Nikos Korovesis.

Między 33. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 37. minucie Lisandro Semedo został zmieniony przez Felipe Ferreyrę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

A trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Manciniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Gama.

Trzeba było trochę poczekać, aby Felipe Ferreyra wywołał eksplozję radości wśród kibiców OFI FC, strzelając kolejnego gola w 71. minucie spotkania.

Jedenastka Arisu Saloniki ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się João Figueiredo. Asystę przy golu zanotował Kosmas Tsilianidis.

W 75. minucie arbiter pokazał kartkę João Figueiredowi, piłkarzowi gospodarzy. Chwilę później trener OFI FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Paschalis Staikos, a murawę opuścił Ricardo Vaz. W 79. minucie Daniel Larsson został zmieniony przez Nicolasa Diguinego, a za Javiera Matillę wszedł na boisko Martín Tonso, co miało wzmocnić zespół Arisu Saloniki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Figueireda na Dimitrisa Manosa.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Nikolaosowi Marinakisowi z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Daniel Sundgren36′
83′ Nikolaos Marinakis
Francisco Velez
Nikos Korovesis
Abou Ba
Vajebah Sakor
Ioannis Fetfatzidis
 73′ 75′ 89′ João Vitor Brandão Figueiredo
Magro Javier Matilla33′ 88′
 30′ 36′ 77′ Ricardo Álvares Guedes Vaz
Lucas Pacheco Affini
Juan Ángel Neira
Bruno Alexandre Vilela Gama68′
37′ Lisandro Semedo
Nicolas Diguiny79′
77′ Paschalis Staikos
Daniel Mancini68′
89′ Dimitris Manos
Nicolás Martínez
37′  71′ Felipe Souza Ferreyra
Martín Tonso88′

Zawodnicy OFI FC obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.