Liga grecka - 14. kolejka Super League 1: AE Larissa - Atromitos Ateny 1-2 (1-2)

W starciu 14. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 15 grudnia, drużyna AE Larissa przegrała z Atromitosem 1-2 (1-2). Mecz na AEL Arena obejrzało 3 452 widzów.

R. Ugrai 20'

Jedenastka Atromitosu przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna Atromitosu wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Javier Umbides wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atromitosu, strzelając gola w piątej minucie spotkania.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atromitosu, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie celnym strzałem popisał się Roland Ugrai.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Fatjonowi Andoniemu z jedenastki gospodarzy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Fatjon Andoni. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Madsonowi i Nikosowi Karanikasowi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drugą połowę zespół AE Larissa rozpoczął w zmienionym składzie, za Radomira Milosavljevicia, Fatjona Andoniego weszli Adnan Šećerović, Abiola Dauda. W 53. minucie kartką został ukarany Apostolos Vellios, piłkarz Atromitosu.

W tej samej minucie za Rolanda Ugraiego wszedł Farley Rosa. Trener Atromitosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petrosa Giakoumakisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Apostolos Vellios. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Farley Rosa z Atromitosu.

Chwilę później trener AE Larissa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Jonathan Bustos, a murawę opuścił Marko Nunič. W 76. minucie w drużynie Atromitosu doszło do zmiany. Raúl Baena wszedł za Thanasisa Androutsos. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AE Larissa: Jeanowi Assoubre'owi w 84. minucie i Slavkowi Braliciowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Zespołowi AE Larissa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Atromitosu.

Balázs Megyeri
90′ Slavko Bralić
Dimitrios Goutas
44′ Nikos Karanikas
Spiros Risvanis
 43′ (k.) 37′ 46′ Fatjon Andoni
Thanasis Androutsos76′
Ergys Kace
Roland András Ugrai  20′ 53′
71′ Marko Nunič
Javier Horacio Umbides  5′
84′ Jean Luc Gbayara Assoubre
Apostolos Vellios53′ 60′
46′ Radomir Milosavljević
Tal Kahila
71′ Jonathan Ezequiel Bustos
José Raúl Baena Urdiales76′
46′ Abiola Adedeji Dauda
Farley Vieira Rosa53′ 69′
Dimitris Pinakas
Petros Giakoumakis60′
46′ Adnan Šećerović
Clarck N'Sikulu

Przewaga zespołu AE Larissa w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom AE Larissa, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.