Liga grecka - 13. kolejka Super League 1: Volos New Football Club - Panathinaikos Ateny 1-1 (1-1)

W starciu 13. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Volosu New Football Club zremisowała z Panathinaikosem Ateny 1-1 (1-1). Mecz na Panthessaliko Stadio obejrzało 1 491 widzów.

13. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-08 18:30 | Stadion: Panthessaliko Stadio | Widzów: 1491 | Arbiter: E. Manouhos
Volos New Football Club
Panathinaikos Ateny
1
1
Juan Muñiz 34'
T. Chatzigiovanis 7'

Zespół Volosu New Football Club przed meczem zajmował 11. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Tasos Chatzigiovanis.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Dimitris Kolovos, zawodnik Panathinaikosu Ateny.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie Juan Muñiz wyrównał wynik meczu z karnego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Sergio Chica z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna ”Koniczynek” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Iliasa Chatzitheodoridisa wszedł João Nunes. Kibice Panathinaikosu Ateny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Pereę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dimitris Kolovos.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mattiasa Johanssona z Panathinaikosu Ateny, a w 59. minucie Augusta Maksa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Volosu New Football Club postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Konstantinosa Balogiannisa wszedł Marios Tsaousis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 77. minucie Mattias Johansson zastąpił Uffe Manicha.

W 85. minucie w drużynie Volosu New Football Club doszło do zmiany. Eleutherios Lyratzis wszedł za Fernanda Joao. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Volos New Football Club: Stergiosowi Dimopoulos w 88. minucie i Nikolaosowi Melissasowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Joao
90′ Nikolaos Melissas
Sokratis Dioudis
45′ Sergio Chica Villares
Ilias Chatzitheodoridis46′
88′ Stergios Dimopoulos
Bart Schenkeveld
 34′ (k.) Juan Muñiz Gallego
Tasos Chatzigiovanis  7′ (k.)
63′ Konstantinos Balogiannis
Dimitris Kolovos30′ 46′
59′ Augusto Max
Ioannis Bouzoukis
Joaquín Torres
Christos Donis
85′ Fernando Rubén Joao
Federico Macheda
Thanasis Garavelis
Vasilis Xenopoulos
Apostolos Diamantis
João Aniceto Grandela Nunes46′
85′ Eleutherios Lyratzis
Theofanis Mavromatis
Gerasimos Mitoglou
Konstantinos Apostolakis
63′ Marios Tsaousis
Uffe Manich Bech77′
Kostas Korelas
Anargyros Kampetsis
Alexandros Kiziridis
Juan José Perea Mendoza46′

Przewaga jedenastki Panathinaikosu Ateny w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. ”Koniczynki” otrzymały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostały tyle samo.

Drużyna Volosu New Football Club w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.