Liga grecka - 13. kolejka Super League 1: PAS Lamia 1964 - OFI FC 2-1 (1-1)

8 grudnia na Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias odbył się pojedynek 13. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAS Lamia i OFI FC. Mecz zakończył się zwycięstwem PAS Lamia 2-1. Na stadionie stawiło się 2 312 widzów.

13. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-08 14:00 | Stadion: Dimotiko Athlitiko Kentro Lamias | Widzów: 2312 | Arbiter: E. Gortsilas
A. Nabi 11'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka PAS Lamia plącze się na dole tabeli zajmując 10. miejsce, za to drużyna OFI FC zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół PAS Lamia wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter przyznał kartkę Konstantinosowi Theodoropoulos z PAS Lamia.

W pierwszych minutach meczu piłkarze OFI FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Adil Nabi.

W 13. minucie Adil Nabi zastąpił Paschalisa Staikos. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OFI FC: Nikosowi Korovesisowi w 17. i Dimitrisowi Manosowi w 28. minucie. Po chwili trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Andreas Vasilogiannis, a murawę opuścił Tyronne.

Zawodnicy PAS Lamia odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Thuram.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAS Lamia w 59. minucie spotkania, gdy Elini Dimoutsos zdobył drugą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce OFI FC doszło do zmiany. Giorgos Koutroumbis wszedł za Christophera Brauna.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom OFI FC: Lisandrowi Semedowi w 71. i Paschalisowi Staikos w 77. minucie. Trener OFI FC postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Nikosa Korovesisa i na pole gry wprowadził napastnika João Figueireda, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 88. minucie kartkę dostał Elini Dimoutsos, zawodnik PAS Lamia.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

OFI FC
10′ Konstantinos Theodoropoulos
Vajebah Sakor
 59′ 88′ Elini Dimoutsos
Dimitris Manos28′
90′ Anastasios Karamanos
Adil Nabi  11′ (k.) 13′
 45′ (k.) Rogerio Conceicao do Rosario
Juan Ángel Neira
36′ Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Lisandro Semedo71′
83′ Lazar Romanić
Kosmas Tsilianidis
Damir Kahriman
Óscar Alexander Whalley Guardado
Mark Asigba
Giorgos Koutroumbis66′
83′ Adam Tzanetopoulos
Athanasios Dinas
Loukas Vyntra
Anestis Nastos
90′ Manolis Saliakas
Paschalis Staikos13′ 77′
36′ Andreas Vasilogiannis
João Vitor Brandão Figueiredo79′
Kostas Bouloulis
Ricardo Álvares Guedes Vaz

Piłkarze PAS Lamia dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.