Liga grecka - 13. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Xanthi FC 2-0 (0-0)

7 grudnia na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się spotkanie 13. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Xanthi FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem PAOK Saloniki 2-0. Pojedynek obejrzało 15 007 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

José Crespo 88'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się drugi i czwarty zespół Super League 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki jedenastka PAOK Saloniki wygrała 29 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut drużyna PAOK Saloniki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Xanthi FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie kartkę obejrzał Khassa Camara z Xanthi FC. Po chwili trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Chuba Akpom, a murawę opuścił Dimitris Pelkas.

W tej samej minucie Vieirinha został zmieniony przez Diego Biseswara. W 68. minucie kartką został ukarany Karol Świderski, zawodnik gospodarzy. W 78. minucie Mehdi Terki został zmieniony przez Eduarda, co miało wzmocnić drużynę Xanthi FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Léo Matosa na Omara El Kaddouriego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PAOK Saloniki w 80. minucie spotkania, gdy Diego Biseswar zdobył pierwszą bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Mauríciowi, zawodnikowi PAOK Saloniki.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Jean Barrientos, William, a na ich miejsce weszli Pablo, Vincenzo Rennella.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się José Crespo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Diego Biseswar.

W doliczonej trzeciej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Aleksandarowi Kovaczeviciowi z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Carlos Javier Abad Hernández Trujillo
 88′ José Ángel Crespo Rincón
Luis Leandro Sosa Otermin
79′ Leonardo de Matos Cruz
Christos Lisgaras
Dimitris Giannoulis
Aristotelis Karasalidis
Sverrir Ingi Ingason
Khassa Camara56′
64′ Dimitris Pelkas
Pablo de Lucas Torres84′
83′ Maurício José da Silveira Júnior
Petar Dżuriczković
Josip Mišić
Aleksandar Kovaczević
64′ Adelino Andre Vieirinha
Fabio Miguel Sturgeon
68′ Karol Świderski
Ioannis Leontsakos
64′  80′ Diego Biseswar
Konstantinos Thymianis
79′ Omar El Kaddouri
Jean Barrientos84′ 90′
Anderson Esiti
William Douglas de Amorim84′
64′ Chuba Akpom
Eduardo Antonio Machado Teixeira78′
Lazaros Lamprou
Lucas Poletto Costa

Zespół PAOK Saloniki postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.