Liga grecka - 13. kolejka Super League 1: Panaitolikos GFS - Olympiakos Pireus 0-3 (0-3)

7 grudnia na Stadio Panetolikou w Agrinio odbyło się starcie 13. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panaitolikos GFS i Olympiakosu Pireus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 3-0. Spotkanie obejrzało 2 805 widzów.

13. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-07 19:00 | Stadion: Stadio Panetolikou | Widzów: 2805 | Arbiter: D. Karantonis
Y. El-Arabi 41',45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Panaitolikos GFS przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół Olympiakosu Pireus zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Pireus w szóstej minucie spotkania, gdy Daniel Podence strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Youssef El-Arabi.

Zespół Panaitolikos GFS ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Youssef El-Arabi. Asystę przy golu zaliczył Giorgos Masouras.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Rúbenowi Semedowi z Olympiakosu Pireus. Była to 44. minuta meczu.

W drugiej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Youssef El-Arabi z Olympiakosu Pireus. Bramka padła po podaniu Giorgosa Masourasa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

W 54. minucie Angelos Tsigaras został zastąpiony przez Rasmusa Sjöstedta. Między 57. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympiakosu Pireus: Daniel Podence, Youssef El-Arabi, Mohamed Camara, na ich miejsce weszli: Lazar Ranđelović, Andreas Bouchalakis, Bruno Souza. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Admira Bajrovica, Georgiosa Liavasa zajęli: Dálcio, Alexandros Kavvadias.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Omarowi Elabdellaouiemu w 59. i Elowi Soudaniemu w 88. minucie.

Ousseynou Ba
69′ Georgios Liavas
El Arabi Soudani88′
54′ Angelos Tsigaras
Mohamed Mady Camara72′
Gboly Ariyibi
Guilherme dos Santos Torres
63′ Admir Bajrovic
Vassilis Torosidis
54′ Rasmus Stellan Sjöstedt
Andreas Bouchalakis65′
63′ Gomes Dalcio
Lazar Ranđelović57′
Dimitrios Fytopoulos
Bruno Felipe Souza da Silva72′
69′ Alexandros Kavvadias
Miguel Ángel Guerrero Martín

Zespół Olympiakosu Pireus zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Panaitolikos GFS żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.