Liga grecka - 13. kolejka Super League 1: Atromitos Ateny - Aris Saloniki FC 2-2 (1-1)

8 grudnia na Stadio Peristeriou w Atenach odbyło się spotkanie 13. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitosu i Arisu Saloniki. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 2 561 widzów.

13. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-08 18:30 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 2561 | Arbiter: A. Diamantopoulos
I. Fetfatzidis 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Arisu Saloniki wygrał aż 12 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Apostolos Vellios wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atromitosu , zdobywając bramkę w 24. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Rodrigo Galo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Abou Ba z zespołu gości. Była to 28. minuta spotkania.

Zawodnicy Arisu Saloniki otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Bruno Gama. Asystę przy bramce zanotował Ioannis Fetfatzidis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Arisu Saloniki wyszła w zmienionym składzie, za Nicolasa Diguinego wszedł Daniel Mancini. W 55. minucie Clarck N'Sikulu został zastąpiony przez Rolanda Ugraiego.

Po chwili trener Atromitosu postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Raúla Baenę wszedł Madson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Charisowi Charisisowi z Atromitosu. Była to 75. minuta starcia. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Atromitosu doszło do zmiany. Petros Giakoumakis wszedł za Thanasisa Androutsos.

Chwilę później trener Arisu Saloniki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Brunona Gamę. Na boisko wszedł Martín Tonso, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitosu w 86. minucie spotkania, gdy Georgios Manousos strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 90. minucie w zespole Arisu Saloniki doszło do zmiany. Nicolás Martínez wszedł za Abou Ba.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Arisu Saloniki przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu bramkę wyrównującą zdobył Ioannis Fetfatzidis.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Abou Ba28′ 90′
77′ Thanasis Androutsos
Nicolas Diguiny46′
63′ José Raúl Baena Urdiales
Ioannis Fetfatzidis  90′
75′ Charis Charisis
Magro Javier Matilla
 24′ Apostolos Vellios
Lucas Pacheco Affini
 86′ (k.) Georgios Manousos
Bruno Alexandre Vilela Gama  45′ 82′
55′ Clarck N'Sikulu
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
63′ Madson Henrique Nascimento Santos
Mihály Korhut
55′ Roland András Ugrai
Daniel Mancini46′
Javier Horacio Umbides
Nicolás Martínez90′
77′ Petros Giakoumakis
Martín Tonso82′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.