Liga grecka - 12. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Atromitos Ateny 1-0 (0-0)

1 grudnia na Xanthi FC Arena w Pigadii odbył się pojedynek 12. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Xanthi FC i Atromitosu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Xanthi FC 1-0. Na stadionie stawiło się 1 422 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-01 16:15 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 1422 | Arbiter: F. Fotiadis
Xanthi FC
Atromitos Ateny
1
0
Eduardo 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 starć jedenastka Atromitosu wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie kartkami zostali ukarani Mehdi Terki z Xanthi FC i Clarck N'Sikulu z drużyny gości.

W 54. minucie Apostolos Vellios został zmieniony przez Petrosa Giakoumakisa. W 55. minucie w zespole Xanthi FC doszło do zmiany. Khassa Camara wszedł za Mehdiego Terkiego.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Eduardo dla jedenastki Xanthi FC. Bramka padła w tej samej minucie. Między 62. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Xanthi FC doszło do zmiany. Jean Barrientos wszedł za Vincenza Rennellę. Chwilę później trener Atromitosu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Thanasisa Androutsos. Na boisko wszedł Farley Rosa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie Raúl Baena został zmieniony przez Javiera Umbidesa, co miało wzmocnić jedenastkę Atromitosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda na Pabla.

W 84. minucie kartkę dostał Luis Sosa z Xanthi FC.

João Carlos Araújo Fonseca Silva
84′ Luis Leandro Sosa Otermin
Rodrigo Galo Brito
26′ 55′ Mehdi Terki
Dimitrios Goutas
 59′ (k.) 84′ Eduardo Antonio Machado Teixeira
Thanasis Androutsos68′
62′ Petar Dżuriczković
José Raúl Baena Urdiales83′
65′ Aleksandar Kovaczević
Charis Charisis
Fabio Miguel Sturgeon
Clarck N'Sikulu26′
Vasilis Fasidis
Apostolos Vellios54′
65′ Vincenzo Renato Rennella
Georgios Manousos63′
Vitor Emanuel Gonçalves São Bento
Christos Mandas
Christos Lisgaras
Kyriakos Kivrakidis
65′ Jean Barrientos
Stefanos Stroungis
55′ Khassa Camara
Iraklis Garoufalias
William Douglas de Amorim
Javier Horacio Umbides83′
84′ Pablo de Lucas Torres
Farley Vieira Rosa68′
Thibault Moulin
Petros Giakoumakis54′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Xanthi FC. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.