Liga grecka - 12. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - Asteras Trypolis 1-0 (1-0)

1 grudnia na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach odbyło się spotkanie 12. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Panathinaikosu Ateny i Asterasu Trypolis. Mecz zakończył się zwycięstwem Panathinaikosu Ateny 1-0. Na stadionie zasiadło 4 780 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-01 14:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Widzów: 4780 | Arbiter: A. Zesos
Panathinaikos Ateny
Asteras Trypolis FC
1
0
T. Chatzigiovanis 8'

Drużyna Asterasu Trypolis przed meczem zajmowała 12. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia pokazał kartkę Daniemu Suárezowi, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu dla Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”) zdobył z rzutu karnego Tasos Chatzigiovanis w ósmej minucie. W 23. minucie arbiter przyznał kartkę Enekowi Jauregiemu z Asterasu Trypolis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Panathinaikosu Ateny.

W 58. minucie kartkę dostał Eneko Capilla, zawodnik Asterasu Trypolis. Chwilę później trener Asterasu Trypolis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Sito, a murawę opuścił Dani Suárez.

W 61. minucie Juan Perea został zmieniony przez Anargyrosa Kampetsisa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Koniczynki: Dimitriosowi Kourmpelisowi w 62. i Mattiasowi Johanssonowi w 80. minucie. W 67. minucie Eneko Jauregi został zmieniony przez Xesca Regisa, a za Ángela Martíneza wszedł na boisko Walter Iglesias, co miało wzmocnić drużynę Asterasu Trypolis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ioannisa Bouzoukisa na Dimitrisa Kolovosa.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Koniczynek” postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tasosa Chatzigiovanisa wszedł Dimitrios Kolovetsios, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Giannis Kotsiras
80′ Mattias Johansson
Ángel Martínez Ortega79′
Achilleas Poungouras
Patricio Martín Matricardi
Bart Schenkeveld
Daniel Suárez García Osorio7′ 60′
79′ Ioannis Bouzoukis
Eneko Capilla González58′
 8′ (k.) 88′ Tasos Chatzigiovanis
Borja Fernandez Fernandez
Christos Donis
José Luis Valiente Giménez
62′ Dimitrios Kourmpelis
Luis Fernández Teijeiro
61′ Juan José Perea Mendoza
Konstantinos Panagiotou
88′ Dimitrios Kolovetsios
Triantafyllos Pasalidis
Konstantinos Apostolakis
Walter Matías Iglesias79′
79′ Dimitris Kolovos
Juan Manuel Munafo
Uffe Manich Bech
Andrés Pascual Santoja60′
61′ Anargyros Kampetsis
Francesc Regis Crespí67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Asterasu Trypolis pokazał trzy.