Liga grecka - 12. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - PAS Lamia 1964 1-1 (1-1)

W meczu 12. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 1 grudnia, zespół Arisu Saloniki zremisował z PAS Lamia 1-1 (1-1). Mecz na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach obejrzało 9 393 widzów.

12. kolejka Grecja - Super League 1
2019-12-01 16:15 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Widzów: 9393 | Arbiter: G. Vreskas
Aris Saloniki FC
PAS Lamia 1964
1
1
D. Larsson 31'
Thuram 16'

Drużyna PAS Lamia przed meczem zajmowała 10. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Arisu Saloniki wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PAS Lamia otworzyli wynik. W 16. minucie Thuram dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Danny Bejarano.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Vasiliosowi Pliatsikasowi z zespołu gości. Była to 22. minuta spotkania.

Drużyna Arisu Saloniki nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 31. minucie wynik ustalił Daniel Larsson. Przy strzeleniu gola pomógł Bruno Gama.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka PAS Lamia wyszła w zmienionym składzie, za Tyronne'a wszedł Loukas Vyntra. W 65. minucie Nicolas Diguiny został zastąpiony przez Nicolása Martíneza.

W tej samej minucie trener Arisu Saloniki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Ioannisa Fetfatzidisa. Na boisko wszedł Daniel Mancini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie PAS Lamia doszło do zmiany. Andreas Vasilogiannis wszedł za Danny'ego Bejarana. Niedługo później trener PAS Lamia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Manolis Saliakas, a murawę opuścił Anastasios Karamanos.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Javierowi Matilli z Arisu Saloniki. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ioannis Skondras
65′ Nicolas Diguiny
Danny Brayhan Bejarano Yañez71′
65′ Ioannis Fetfatzidis
Elini Dimoutsos
90′ Magro Javier Matilla
Rogerio Conceicao do Rosario  16′
Lucas Pacheco Affini
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos46′
Bruno Alexandre Vilela Gama
Anastasios Karamanos86′
 31′ Daniel Larsson
Loukas Vyntra46′
65′ Daniel Mancini
Manolis Saliakas86′
65′ Nicolás Martínez
Andreas Vasilogiannis71′

Zespół Arisu Saloniki zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Arisu Saloniki w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.