Liga grecka - 12. kolejka Super League 1: AE Larissa - Volos New Football Club 2-1 (0-1)

W meczu 12. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 30 listopada, zespół AE Larissa wygrał z Volosem New Football Club 2-1 (0-1). Mecz na AEL Arena obejrzało 3 983 widzów.

J. Torres 38'

Jedenastka Volosu New Football Club przed meczem zajmowała 11. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Volosu New Football Club i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Volosu New Football Club w 38. minucie spotkania, gdy Joaquín Torres strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Volosu New Football Club.

Na drugą połowę drużyna AE Larissa wyszła w zmienionym składzie, za Nikolę Žižić wszedł Jean Assoubre. W 57. minucie Fatjon Andoni wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 62. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ergysowi Kace'owi i Stergiosowi Dimopoulos. W 67. minucie Marko Nunič został zastąpiony przez Abiolę Daudę. W 70. minucie Fernando Joao został zmieniony przez Janisa Mystakidisa, co miało wzmocnić drużynę Volosu New Football Club. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Radomira Milosavljevicia na Jonathana Bustos.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Janis Mystakidis, zawodnik gości. Chwilę później trener Volosu New Football Club postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Vassilisa Mantzisa wszedł Eleutherios Lyratzis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Volosu New Football Club nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AE Larissa przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Abiola Dauda. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Ögmundur Kristinsson.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Nikos Karanikas z drużyny gospodarzy. W 88. minucie w zespole Volosu New Football Club doszło do zmiany. Yahia Attiyat wszedł za Augusta Maksa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Nikolaos Melissas
27′ Slavko Bralić
Sergio Chica Villares
85′ Nikos Karanikas
Stergios Dimopoulos61′
Vangelis Moras
Franco Ferrari
Nikola Stanković
Antonis Ntentakis
46′ Nikola Žižić
Tasos Tsokanis
 57′ (k.) 25′ Fatjon Andoni
Augusto Max27′ 88′
Amr Medhat Warda
Juan Muñiz Gallego2′
62′ Ergys Kace
Joaquín Torres  38′ 27′
67′ Marko Nunič
Vassilis Mantzis79′
77′ Radomir Milosavljević
Eleutherios Lyratzis79′
77′ Jonathan Ezequiel Bustos
Marios Tsaousis
Nikos Golias
Konstantinos Balogiannis
46′ Jean Luc Gbayara Assoubre
Yahia Attiyat allah88′
67′  84′ Abiola Adedeji Dauda
Janis Mystakidis70′ 74′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze AE Larissa dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.