Liga grecka - 10. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Panionios FC 1-2 (0-0)

W meczu 10. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 10 listopada, zespół Xanthi FC przegrał z Panionios FC 1-2 (0-0). Mecz na Xanthi FC Arena w Pigadii obejrzało 1 519 widzów.

10. kolejka Grecja - Super League 1
2019-11-10 16:00 | Stadion: Xanthi FC Arena | Widzów: 1519 | Arbiter: E. Gortsilas
Xanthi FC
Panionios FC
1
2
C. Lisgaras 55'
B. Arabuli 53',67'

Zespół Panionios FC przed meczem zajmował 13. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 starć drużyna Xanthi FC wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Xanthi FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Petara Dżuriczkovicia z Xanthi FC, a w 41. minucie Odysseasa Lymperakisa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Panionios FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Bachana Arabuli. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Giannis Masouras.

W 54. minucie Vincenzo Rennella został zmieniony przez Williama.

Piłkarze Xanthi FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Christos Lisgaras wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Petar Dżuriczković.

W 61. minucie Giannis Masouras został zmieniony przez Oumara Camarę, co miało wzmocnić zespół Panionios FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Kovaczevicia na Pabla.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bachana Arabuli z Panionios FC. Sytuację bramkową stworzył Giannis Papanikolaou.

W 75. minucie Thibault Moulin został zmieniony przez Mehdiego Terkiego, co miało wzmocnić drużynę Xanthi FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Arcego na Sotirisa Tsiloulisa w 81. minucie oraz Odysseasa Lymperakisa na Giorgosa Saramantasa w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Między 77. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sturgeon z drużyny Xanthi FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 89. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Giannis Masouras61′
 55′ 78′ Christos Lisgaras
Stefanos Evangelou
Luis Leandro Sosa Otermin
Odysseas Lymperakis41′ 90′
34′ Petar Dżuriczković
Thanasis Papageorgiou
64′ Aleksandar Kovaczević
Dimitris Stavropoulos
Eduardo Antonio Machado Teixeira
Pedro Arce Latapí81′
75′ Thibault Moulin
Panagiotis Korbos77′
89′ 90′ Fabio Miguel Sturgeon
Ioannis Oikonomidis
54′ Vincenzo Renato Rennella
Oumar Camara61′
54′ William Douglas de Amorim
Konstantinos Doumtsios
64′ Pablo de Lucas Torres
Vasilios Rentzas
Lucas Poletto Costa
Sotiris Tsiloulis81′
75′ Mehdi Terki
Giannis Kiakos

Przewaga zespołu Xanthi FC w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Panionios FC przyznał dwie żółte.