Liga grecka - 10. kolejka Super League 1: Panathinaikos Ateny - Panaitolikos GFS 2-1 (2-0)

W spotkaniu 10. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Panathinaikos Ateny wygrał z Panaitolikos GFS 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

10. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-29 14:00 | Stadion: Olympiako Stadio Spyros Louis | Arbiter: Aristotelis Diamantopoulos
J. Mendoza 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Drużyna Panathinaikos Ateny (”Koniczynki”) wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to ”Koniczynki” otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Federico Macheda. Asystę zaliczył Facundo Sánchez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos z drużyny gospodarzy. Była to 37. minuta starcia.

W 43. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Panaitolikos GFS Georgios Liavas.

Trener Panaitolikos GFS postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nikolaos Vergos, a murawę opuścił Mohammadreza Azadi. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Panaitolikos GFS: Angelosowi Tsigarasowi w 53. i Gbolyowi Ariyibiemu w 59. minucie.

W 60. minucie Antonio Jakoliš zastąpił Frederica Duartego. Między 60. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Panathinaikos Ateny: Carlos Carlitos, Aitor Cantalapiedra, Federico Macheda, Lucas Villafáñez, Maurício, na ich miejsce weszli: Yassin Ayoub, Yohan Mollo, Anargyros Kampetsis, Ioannis Bouzoukis, Dimitrios Serpezis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Franca Mazurka, Gbolya Ariyibiego, Manolisa Tzanakakisa zajęli: Aymen Tahar, Javier Mendoza, Paolo Medina. Między 79. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Panathinaikos Ateny. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku gola kontaktowego strzelił z karnego Javier Mendoza.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Christopher Knett
89′ Facundo Sánchez
Manolis Tzanakakis80′
Bart Schenkeveld
Georgios Liavas 43′ (samob.)
86′ Achilleas Poungouras
Apostolos Konstantopoulos
Vasilios Zagaritis
Gomes Dalcio
78′ Aitor Cantalapiedra Fernández
Angelos Tsigaras53′
84′ Maurício José da Silveira Júnior
Antonio Jakoliš60′
37′ Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
Gboly Ariyibi59′ 70′
79′ 84′ Lucas Martín Villafáñez
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
 19′ 78′ Federico Macheda
Franco Eduardo Mazurek60′
67′ Carlos Daniel Lopez Huesca Carlitos
Joaquín Arzura
67′ Yassin Ayoub
Juan Ignacio Álvarez Morinigo
84′ 86′ Ioannis Bouzoukis
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte60′
78′ Yohan Mollo
Javier Osvaldo Mendoza70′  90′ (k.)
84′ Dimitrios Serpezis
Aymen Tahar60′
78′ Anargyros Kampetsis
Nikolaos Vergos46′
Spyridon Tzavidas
Vasilis Skiadas

Jedenastka Panathinaikos Ateny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Panathinaikos Ateny dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.