Liga grecka - 10. kolejka Super League 1: Olympiakos Pireus - AEK Ateny 3-0 (2-0)

W pojedynku 10. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 19 lipca, jedenastka Olympiakosu Pireus wygrała z AEK Ateny 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu.

M. Camara 73'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół Olympiakosu Pireus zajmował pierwsze, natomiast drużyna AEK Ateny - drugie miejsce.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Mathieu Valbuena. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Konstantinos Fortounis.

Niedługo później Lazar Ranđelović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Pireus, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie meczu. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Konstantinos Fortounis.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka AEK Ateny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Christosa Albanisa wszedł Nenad Krstičić. W 61. minucie Daniele Verde zastąpił Marka Livaję.

W tej samej minucie Sergio Araújo został zmieniony przez Nélsona Oliveirę, co miało wzmocnić zespół AEK Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youssefa El-Arabiego na Andreasa Bouchalakisa. Chwilę później trener Olympiakosu Pireus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Giorgos Masouras, a murawę opuścił Lazar Ranđelović.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympiakosu Pireus w 73. minucie spotkania, gdy Mohamed Camara zdobył trzecią bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 74. minucie boisko opuścili piłkarze Olympiakosu Pireus: Vassilis Torosidis, Avraam Papadopoulos, a na ich miejsce weszli Mathieu Valbuena, Ousseynou Ba. A trener AEK Ateny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anela Šabanadžovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Petros Mandalos. W samej końcówce spotkania w zespole Olympiakosu Pireus doszło do zmiany. Lazaros Christodoulopoulos wszedł za Konstantinosa Fortounisa.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Panagiotis Tsintotas
74′ Ousseynou Ba
Efstratios Svarnas
 73′ Mohamed Mady Camara
André Luís Gomes Simões
Guilherme dos Santos Torres
Petros Mandalos86′
89′ Konstantinos Fortounis
Damian Szymański
 21′ 62′ Lazar Ranđelović
Sergio Ezequiel Araújo61′
 10′ 74′ Mathieu Valbuena
Christos Albanis46′
62′ Youssef El-Arabi
Daniele Verde61′
Bobby Allain
Vasilis Cornelius Barkas
Rúben Afonso Borges Semedo
Žiga Laci
74′ Avraam Papadopoulos
Konstantinos Stamoulis
74′ Vassilis Torosidis
Giannis-Foivos Botos
62′ Andreas Bouchalakis
Nenad Krstičić46′
Ribeiro Dias Cafu
Theodosis Macheras
89′ Lazaros Christodoulopoulos
Anel Šabanadžović86′
62′ Giorgos Masouras
Marko Livaja61′
Maximiliano Alberto Lovera
Nelson Oliveira61′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Olympiakosu Pireus w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.