Liga grecka - 10. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - Olympiakos Pireus 1-2 (0-1)

W meczu 10. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Arisu Saloniki przegrała z Olympiakos Pireus 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

10. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-28 18:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: Ivan Bebek
Aris Saloniki FC
Olympiakos Pireus
1
2
F. Bertoglio 74'
A. Bouchalakis 29',47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół Olympiakos Pireus wygrał aż 30 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Olympiakos Pireus otworzyli wynik. W 29. minucie bramkę zdobył Andreas Bouchalakis. Bramka padła po podaniu Konstantinosa Fortounisa.

W 40. minucie sędzia pokazał kartkę Rúbenowi Semedowi z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympiakos Pireus.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Andreas Bouchalakis po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Konstantinos Fortounis.

W 57. minucie Dimitris Manos został zmieniony przez Cristiana Lópeza. W 58. minucie Mateo García został zmieniony przez Xande Silvę, a za Lucasa Sashę wszedł na boisko Facundo Bertoglio, co miało wzmocnić drużynę Arisu Saloniki . W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Loverę na Giorgosa Masourasa. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Pape'a Cisségo, zawodnika Olympiakos Pireus.

Piłkarze Arisu Saloniki odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Facundo Bertoglio. W zdobyciu bramki pomógł Xande Silva.

W 83. minucie kartkę dostał Konstantinos Fortounis, zawodnik gości. Zespołowi Arisu Saloniki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Olympiakos Pireus.

José Pedro Malheiro de Sá
84′ Daniel Sundgren
Yann Gérard M'Vila
58′ Mateo Ezequiel García
Mohamed Mady Camara
Bruno Alexandre Vilela Gama
Andreas Bouchalakis  29′, 47′ 90′
James Alexander Jeggo
Maximiliano Alberto Lovera63′
69′ Lucas Pacheco Affini
Youssef El-Arabi83′
57′ Dimitris Manos
Mohamed Dräger
84′ Cristian George Ganea
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues90′
69′  74′ Facundo Daniel Bertoglio
Giorgos Masouras63′
Ergys Kace
Tiago Silva
Daniel Mancini
El Arabi Soudani
57′ Cristian López Santamaría
Hugo Cuypers83′
58′ Alexandre Nascimento Costa Silva
Marios Vrousai84′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Arisu Saloniki żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.