Liga grecka - 10. kolejka Super League 1: AE Larissa - Atromitos Ateny 0-0

28 listopada na Stadio Alkazar odbył się mecz 10. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami AE Larissa i Atromitos. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

10. kolejka Grecja - Super League 1
2020-11-28 16:15 | Stadion: Stadio Alkazar | Arbiter: Georgios Tzovaras
AE Larissa
Atromitos Ateny
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Atromitos wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Tim Sparv z AE Larissa. Była to 43. minuta spotkania.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Hamzie Younèsowi z jedenastki gospodarzy. W tej samej minucie Alexios Michail zastąpił Mateo Mužeka.

Po chwili trener AE Larissa postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Hamzę Younèsa. Na boisko wszedł Fiorin Durmishaj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 67 minuty boisko opuścili zawodnicy Atromitos: Lazaros Christodoulopoulos, Bryan Rabello, Rodrigo Galo, Georgios Manousos, Charis Charisis, na ich miejsce weszli: Juan Muñiz, Bojan Matić, Spiros Risvanis, Kostas Kotsopoulos, Spyridon Natsos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dimitrisa Pinakasa, Tima Sparva zajęli: Nikola Trujić, Ali Ghazal. W 85. minucie kartkę dostał Nikola Trujić, piłkarz AE Larissa.

Kyriakos Kivrakidis
55′ Alexios Michail
Charis Charisis90′
43′ 80′ Tim Sparv
Bryan Rabello67′
80′ Dimitrios Pinakas
Lazaros Christodoulopoulos67′
55′ 62′ Hamza Younès
Amir Agayev
55′ Mateo Mužek
Kostas Kotsopoulos90′
80′ Ali Ahmed Ali Mohamed Ghazal
Juan Muñiz Gallego67′
Spyridon Glinos
Spyridon Natsos90′
Gabriel Andrei Torje
Georgios Ntaviotis
62′ Fiorin Durmishaj
Javier Horacio Umbides
80′ 85′ Nikola Trujić
Bojan Matić67′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników Atromitos żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół AE Larissa w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.