Liga grecka - 1. kolejka Super League 1: Xanthi FC - Atromitos Ateny 1-0 (0-0)

24 czerwca na Xanthi FC Arena w Pigadii odbyło się starcie 1. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Xanthi FC i Atromitosu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Xanthi FC 1-0.

J. Barrientos 77'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Atromitosu wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Azerowi Buszuladżiciowi z jedenastki gości. Była to 36. minuta meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Xanthi FC: Mehdiemu Terkiemu w 46. i Aleksandarowi Kovaczeviciowi w 49. minucie. W 52. minucie za Mehdiego Terkiego wszedł Khassa Camara.

Chwilę później trener Xanthi FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Thibault Moulin, a murawę opuścił Aleksandar Kovaczević. W 56. minucie kartkę dostał Rodrigo Galo, zawodnik gości. Trener Atromitosu postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Rodriga Gala i na pole gry wprowadził napastnika Clarcka N'Sikulu, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 58. minucie w jedenastce Xanthi FC doszło do zmiany. William wszedł za Petara Dżuriczkovicia. W 74. minucie kartkę obejrzał Sturgeon z Xanthi FC.

Wysiłki podejmowane przez zespół Xanthi FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Jean Barrientos. W zdobyciu bramki pomógł Sturgeon.

Między 85. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Kyriakos Kivrakidis90′
 77′ 90′ Jean Barrientos
Spiros Risvanis85′
74′ Fabio Miguel Sturgeon
Thanasis Androutsos80′
58′ Petar Dżuriczković
Azer Buszuladżić36′
49′ 53′ Aleksandar Kovaczević
Spyridon Natsos80′
46′ 52′ Mehdi Terki
José Raúl Baena Urdiales
52′ Khassa Camara
Nill De Pauw81′
58′ William Douglas de Amorim
Javier Horacio Umbides80′
53′ Thibault Moulin
Clarck N'Sikulu57′
Vasilis Fasidis
Bryan Rabello85′
Alexandros Gargalatzidis
Apostolos Vellios80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Atromitosu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.