Liga grecka - 1. kolejka Super League 1: PAOK Saloniki - Olympiakos Pireus 0-1 (0-1)

7 czerwca na Stadio Toumbas w Salonikach odbyło się spotkanie 1. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami PAOK Saloniki i Olympiakosu Pireus. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympiakosu Pireus 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Karola Świderskiego występującego w PAOK Saloniki.

Y. El-Arabi 23'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Youssef El-Arabi dla zespołu Olympiakosu Pireus. Bramka padła w tej samej minucie. To już osiemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Mathieu Valbuena.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympiakosu Pireus.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Varelę z PAOK Saloniki, a w 66. minucie Konstantinosa Tsimikasa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener PAOK Saloniki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Dimitris Pelkas, a murawę opuścił Diego Biseswar.

W 68. minucie za Omara El Kaddouriego wszedł Karol Świderski. Między 72. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympiakosu Pireus: Giorgos Masouras, Ousseynou Ba, Mathieu Valbuena, Youssef El-Arabi, na ich miejsce weszli: Lazar Ranđelović, Pape Cissé, Konstantinos Fortounis, Koka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Léo Matosa, Maurícia, Chuby Akpom zajęli: Rodrigo Alves, Anderson Esiti, Christos Tzolis. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Lazarowi Ranđeloviciowi, zawodnikowi gości.

Po chwili trener Olympiakosu Pireus postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohameda Camarę wszedł Bruno Gaspar, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Olympiakosu Pireus utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakosu Pireus: José Sá i Brunonowi Gasparowi. W drugiej połowie nie padły bramki.

José Pedro Malheiro de Sá90′
73′ Leonardo de Matos Cruz
Ousseynou Ba75′
48′ Fernando Lopes dos Santos Varela
Rúben Afonso Borges Semedo
Enea Mihaj
Omar Elabdellaoui
67′ Diego Biseswar
Konstantinos Tsimikas66′
74′ Maurício José da Silveira Júnior
Giorgos Masouras72′
68′ Omar El Kaddouri
Mathieu Valbuena83′
Josip Mišić
Andreas Bouchalakis
Adelino Andre Vieirinha
Mohamed Mady Camara84′
74′ Chuba Akpom
Guilherme dos Santos Torres
Dimitris Limnios
Youssef El-Arabi  23′ 84′
Živko Żyvković
Bobby Allain
73′ Rodrigo Alves Soares
Pape Abou Cissé75′
Ioannis Michailidis
Bruno Gaspar84′ 90′
74′ Anderson Esiti
Avraam Papadopoulos
67′ Dimitris Pelkas
Ribeiro Dias Cafu
Miroslav Stoch
Konstantinos Fortounis83′
Lazaros Lamprou
Lazar Ranđelović72′ 77′
68′ Karol Świderski
Maximiliano Alberto Lovera
74′ Christos Tzolis
Ahmed Hassan Mahgoub84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze PAOK Saloniki dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.