Liga grecka - 1. kolejka Super League 1: Panionios FC - Volos New Football Club 1-0 (0-0)

W meczu 1. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 6 czerwca, drużyna Panionios FC wygrała z Volosem New Football Club 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Néas Smírnis w Atenach.

S. Tsiloulis 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Volosu New Football Club wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Konstantinos Balogiannis z zespołu gości. Była to 18. minuta starcia.

W 41. minucie za Bachanę Arabulego wszedł Odysseas Lymperakis. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Panionios FC w 57. minucie spotkania, gdy Sotiris Tsiloulis strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dimitrios Emmanouilidis.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Eleutherios Lyratzis, zawodnik gości. Chwilę później trener Volosu New Football Club postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Eleutheriosa Lyratzisa. Na boisko wszedł Marios Tsaousis, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Po chwili trener Panionios FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nemanja Milojević, a murawę opuścił Ioannis Oikonomidis.

W 74. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stergiosa Dimopoulos z Volosu New Football Club, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Matica Kotnika z drużyny przeciwnej. W 84. minucie Konstantinos Balogiannis został zmieniony przez Nacha Casesa, co miało wzmocnić jedenastkę Volosu New Football Club. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitriosa Emmanouilidisa na Thanasisa Papageorgiou.

Mantzis
90′ Matic Kotnik
Eleutherios Lyratzis60′ 64′
 57′ Sotiris Tsiloulis
Antonis Ntentakis
Panagiotis Korbos
Evangelos Oikonomou
71′ Ioannis Oikonomidis
Tasos Tsokanis
Giannis Papanikolaou
Juan Muñiz Gallego
Vasilios Rentzas
Konstantinos Balogiannis18′ 84′
41′ Bachana Arabuli
Fernando Rubén Joao
86′ Dimitrios Emmanouilidis
Vassilis Mantzis
Dimitris Nikas
Anastasios Karagiozis
Stefanos Evangelou
Nikolaos Melissas
41′ Odysseas Lymperakis
Apostolos Diamantis
86′ Thanasis Papageorgiou
Kostas Korelas
71′ Nemanja Milojević
Augusto Max
Christos Retsos

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Panionios FC, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Volosu New Football Club w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.