Liga grecka - 1. kolejka Super League 1: Aris Saloniki FC - OFI FC 3-1 (1-1)

W pojedynku 1. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 6 czerwca, jedenastka Arisu Saloniki wygrała z OFI FC 3-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis w Salonikach.

1. kolejka Grecja - Super League 1
2020-06-06 20:30 | Stadion: Stadio Harilaou Kleánthis Vikelídis | Arbiter: A. Diamantopoulos
V. Sakor 21'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Arisu Saloniki wygrała aż 21 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy OFI FC otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Vajebah Sakor. Przy strzeleniu gola asystował Dimitris Manos.

Po pół godzinie gry sędzia pokazał kartkę Brownowi Ideyemu, piłkarzowi Arisu Saloniki.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Arisu Saloniki w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bruno Gama. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lindsay Rose.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom OFI FC: Nikolaosowi Marinakisowi w 52. i Lisandrowi Semedowi w 56. minucie. W tej samej minucie trener OFI FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Paschalis Staikos, a murawę opuścił Vajebah Sakor.

A trener Arisu Saloniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Manciniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Brown Ideye. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W 65. minucie Dimitris Manos został zastąpiony przez João Figueireda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arisu Saloniki w 73. minucie spotkania, gdy Bruno Gama strzelił drugiego gola. W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Adilowi Nabiemu z zespołu gości.

Jedenastka OFI FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Mihály Korhut. Asystę przy golu zanotował Ioannis Fetfatzidis.

Między 83. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Arisu Saloniki: Bruno Gama, Ioannis Fetfatzidis, Lucas Sasha, Hugo Sousa, na ich miejsce weszli: Nicolás Martínez, Abou Ba, Martín Tonso, Petros Bagalianis. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikolaosa Marinakisa, Adil Nabi, Miguela Mellada zajęli: Christopher Braun, Vangelis Nikokyrakis, João Victor. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Konstantinos Giannoulis
90′ Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
Giorgos Koutroumbis
 80′ Mihály Korhut
Nikolaos Marinakis52′ 85′
Lindsay Rose
Nikos Korovesis
Francisco Velez
Miguel Alberto Mellado86′
83′ Ioannis Fetfatzidis
Vajebah Sakor  21′ 56′
90′ Lucas Pacheco Affini
Dimitris Manos65′
 42′, 73′ 83′ Bruno Alexandre Vilela Gama
Adil Nabi78′ 85′
30′ 63′ Brown Ideye Aide
Christopher Braun85′
90′ Petros Bagalianis
Nikos Vafeas
83′ Abou Ba
João Victor de Albuquerque Bruno86′
Petros Bakoutsis
Panagiotis Deligiannidis
Lerin Duarte
Anestis Nastos
63′ Daniel Mancini
Paschalis Staikos56′
83′ Nicolás Martínez
João Vitor Brandão Figueiredo65′
90′ Martín Tonso
Vangelis Nikokyrakis85′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Arisu Saloniki, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.