Liga grecka - 1. kolejka Super League 1: AEK Ateny - Panathinaikos Ateny 1-1 (0-0)

W starciu 1. kolejki greckiej Super League 1, które rozegrane zostało 7 czerwca, drużyna AEK Ateny zremisowała z Panathinaikosem Ateny 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Olympiako Stadio Spyros Louis w Atenach.

F. Macheda 65'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dimitriosa Kourmpelisa z Panathinaikosu Ateny (”Koniczynki”), a w 42. minucie Héldera Lopesa z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę André Simõesowi z AEK Ateny. W 61. minucie za Yassina Ayouba wszedł Dominik Nagy.

Dopiero w drugiej połowie Federico Macheda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Panathinaikosu Ateny, zdobywając bramkę w 65. minucie pojedynku. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener AEK Ateny postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika André Simõesa i na pole gry wprowadził napastnika Nélsona Oliveirę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 69. minucie Ghayas Zahid został zmieniony przez Anuara Tuhamiego, co miało wzmocnić zespół ”Koniczynek”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniele Verdego na Viktora Klonaridisa. W 75. minucie kartkę dostał Emanuel Insúa, piłkarz ”Koniczynek”.

Mimo że jedenastka AEK Ateny nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 91 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Marko Livaja. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nélson Oliveira.

Kibice ”Koniczynek” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ioannisa Bouzoukisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Christos Donis. W 77. minucie Tasos Chatzigiovanis został zmieniony przez Iliasa Chatzitheodoridisa, co miało wzmocnić jedenastkę Panathinaikosu Ateny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petrosa Mandalos na Sergia Araúja. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Emanuel Mariano Insúa Zapata75′
42′ Hélder Filipe Oliveira Lopes
Mattias Johansson
Efstratios Svarnas
Dimitrios Kolovetsios
Ognjen Vranjesz
Bart Schenkeveld
51′ 67′ André Luís Gomes Simões
Yassin Ayoub61′
87′ Petros Mandalos
Tasos Chatzigiovanis77′
Nenad Krstičić
Christos Donis76′
Damian Szymański
Dimitrios Kourmpelis33′
75′ Daniele Verde
Ghayas Zahid69′
 75′ Marko Livaja
Dimitrios Serpezis
87′ Sergio Ezequiel Araújo
Anuar Mohamed Tuhami69′
75′ Viktor Klonaridis
Anargyros Kampetsis
67′ Nelson Oliveira
Dominik Nagy61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom AEK Ateny, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Panathinaikosu Ateny dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół AEK Ateny w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Panathinaikosu Ateny w drugiej połowie dokonała czterech zmian.