Atromitos - Panaitolikos GFS 1-2 (1-0). Liga grecka - 2. kolejka Super League 1

19 września na Stadio Peristeriou w Atenach odbył się pojedynek 2. kolejki greckiej Super League 1 pomiędzy drużynami Atromitos i Panaitolikos GFS. Starcie zakończyło się zwycięstwem Panaitolikos GFS 2-1. Na stadionie stawiło się 795 widzów.

2. kolejka Grecja - Super League 1
2021-09-19 17:15 | Stadion: Stadio Peristeriou | Widzów: 795 | Arbiter: Angelos Evangelou
R. Gestede 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Atromitos wygrała aż osiem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Dimitris Chatziisaias został zastąpiony przez Stefanosa Stroungisa.

W 34. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Diamantisowi Houhoumisowi z Panaitolikos GFS.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atromitos w 44. minucie spotkania, gdy Stefanos Stroungis strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Juan Muñiz.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Panaitolikos GFS doszło do zmiany. Fabien Antunes wszedł za Diamantisa Houhoumisa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atromitos.

W 48. minucie żółtą kartką został ukarany Patrick Salomon, zawodnik Atromitos. Trener Panaitolikos GFS postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Javiera Mendozę i na pole gry wprowadził napastnika Nikolaosa Vergosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie Nikolaos Karelis został zmieniony przez Rudego Gestede'a, co miało wzmocnić drużynę Panaitolikos GFS. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viktora Klonaridisa na Thomasa oraz Alexandrosa Kartalisa na Matíasa Pisana.

Zespół Atromitos niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nikolaos Vergos. Przy strzeleniu gola pomógł Alexandros Malis.

W 77. minucie Ivan Varone został zmieniony przez Frederica Duartego, a za Sahra Morsaya wszedł na boisko Angelos Tsigaras, co miało wzmocnić zespół Panaitolikos GFS. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Muñiza na Srdana Spiridonovicia. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Thomasowi, piłkarzowi gospodarzy. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Thomas z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 79. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Panaitolikos GFS przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Rudy Gestede dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Frederica Duartego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Brian Emanuel Lluy
16′ Dimitris Chatziisaias
Jorge Luis Díaz Gutiérrez
61′ Viktor Klonaridis
Ivan Varone77′
61′ Alexandros Kartalis
Deybi Aldair Flores Flores
48′ Patrick Salomon
Javier Osvaldo Mendoza60′
81′ Juan Muñiz Gallego
Branko Vrgoč
16′  44′ Stefanos Stroungis
Fabien Antunes45′
Kostas Kotsopoulos
Frederico Fonseca Pires de Almeida Duarte77′
Spyridon Natsos
Hélder Jorge Leal Rodrigues Barbosa
61′ Matías Pisano
Angelos Tsigaras78′
81′ Srdan Spiridonović
Christos Belevonis
61′ 79′ 83′ Thomás Jaguaribe Bedinelli
Rudy Gestede60′  90′
Marios Tzavidas
Nikolaos Vergos60′  72′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Atromitos, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna Atromitos dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.