Atromitos Ateny - PAS Lamia 1964 0-0. Liga grecka - 5. kolejka Super League 1

W meczu 5. kolejki greckiej Super League 1, który rozegrany został 24 kwietnia, drużyna Atromitos zremisowała z PAS Lamia 0-0. Starcie odbyło się na Stadio Peristeriou w Atenach.

5. kolejka Grecja - Super League 1
2021-04-24 18:30 | Stadion: Stadio Peristeriou | Arbiter: Dimitrios Karantonis
Atromitos Ateny
PAS Lamia 1964
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Atromitos wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Danny Bejarano został zmieniony przez Gugę Palavandishvilego.

W 33. minucie czerwoną kartkę obejrzał Andreas Gianniotis, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Atromitos jak grom z jasnego nieba, trener w 35. minucie ściągnął z boiska napastnika Bryana Rabellę, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Christos Theodorakis. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Konstantinosowi Provydakisowi z PAS Lamia. Była to 45. minuta pojedynku.

W 51. minucie żółtą kartkę otrzymał Georgios Ntaviotis z drużyny gospodarzy. W 56. minucie w zespole Atromitos doszło do zmiany. Spyridon Natsos wszedł za Georgiosa Ntaviotisa.

A kibice PAS Lamia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Theodorosa Vasilakakisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Loukas Vyntra. W 72. minucie Konstantinos Provydakis został zmieniony przez Valentinosa Vlachos, a za Lazara Romanicia wszedł na boisko Piti, co miało wzmocnić drużynę PAS Lamia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Petrosa Giakoumakisa na Lazarosa Christodoulopoulos.

Romanić
33′ Andreas Gianniotis
Konstantinos Provydakis45′ 72′
82′ Petros Giakoumakis
Ángel Martínez Ortega
51′ 56′ Georgios Ntaviotis
Theofanis Tzandaris
Patrick Salomon
Miloš Deletić
35′ Bryan Rabello
Anastasios Karamanos
Georgios Manousos
Lazar Romanić72′
35′ Christos Theodorakis
Valentinos Vlachos72′
82′ Lazaros Christodoulopoulos
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
Kostas Kotsopoulos
Francisco Medina Luna72′
Juan Muñiz Gallego
Guga Palavandishvili26′
56′ Spyridon Natsos
Theodoros Vasilakakis61′
Bright Osagie Edomwonyi
Gevorg Ghazaryan

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Atromitos dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna PAS Lamia wymieniła czterech graczy.